nowy1

niedziela, 6 grudnia 2015

Zaległości. (117-118*)

1 grudnia Letizia przewodniczyła uroczystości wręczenia Nagród VIII edycji "Forum Spraewiedliwość i Niepełnosprawność", które odbyło się w Real Academia de Bellas Artes de San Fernando w Madrycie. Królowej towarzyszyli m.in. Prezes Sądu Najwyższego i Generalnej Rady Sądownictwa Carlos Lesmes, Minister Sprawiedliwości Rafael Catala, Prokurator Generalna Consuelo Madrigal i Rzeczniczka Praw Obywatelskich Soledad Becerril. 
Swoje przemówienie Letizia rozpoczęła zdaniem: "Jesteśmy tutaj, aby docenić pracę osób i instytucji, które dążą do poprawy życia osób potrzebujących". Następnie podkreśliła, że "słowa: solidarność, zaangażowanie, dostępność, integracja, sprawiedliwość lub integracja to słowa, które nadają sens wysiłkom każdego z laureatów". Na koniec podziękowała za włożony wkład i dawanie przykładu innym.
Generalna Rada Sądownictwa i Forum "Sprawiedliwosć i Niepełnosprawność" powstały w 2003r. Za cel stawiają sobie promowanie równego traktowania i zapewnienie skutecznej ochrony fundamentalnych praw osób niepełnosprawnych.Na tą okazję Królowa wybrała biało-czarny zestaw od Hugo Boss, szpilki od Magrit i perły od Tous.
2 grudnia Para Królewska uczestniczyła w uroczystości wręczenia Zlotych Medali Zasług w dziedzinie Sztuk Pięknych. Nagrody te są przyznawane na wniosek Ministra Edukacji, Kultury i Sportu, zaś zatwierdzane przez Radę Ministrów. Ich celem jest identyfikacja oraz promowanie osób i organizacji majacych wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej. Które zapewniają wysokiej jakości usługi lub promują edukację, rozwój i upowszechnianie sztuki oraz ochronę dziedzictwa narodowego.
Tym razem Królowa wybrała sukienkę i płaszczy od Felipe Varela, torebkę od Hugo Boss, kolczyki Tous i szpilki od Magrit.
***

W mijającym tygodniu została również ogłoszona data oficjalnej podróży Felipe i Letizii do Wielkiej Brytanii. Będzia miało to miejsce 8-10 marca 2016r.

Źródło: http://members5.boardhost.com/, http://www.casareal.es/

7 komentarzy :

 1. Pierwsza stylizacja świetna, druga trochę mnie razi przez tą krótką sukienkę, ale i tak jest ładnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę? Przesadziła! Ma wrażenie, że ona nie stosuje żadnego dress code.

   Usuń
 2. Obie stylizacje bardzo ładne :)

  Już nie mogę doczekać się wizyty, kto wie może zobaczymy tiary ? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy to zdjęcie księżniczek na twoim Twitterze jest nowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jest nowe. Palac wydal je z okazji nadchodzacych Swiat. Dzis bedzie na ten temat notka.:)

   Usuń
 4. Może sukienka trochę krótka , ale bywało gorzej!

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl