nowy1

środa, 29 kwietnia 2020

Infantka Sofia - pytanie.

Dziś 13 urodziny Infantki Sofii. Zamiast faktów czy ciekawostek dwie fotki i pytanie czy też widzicie podobieństwo do greckiej Księżniczki Irene - siostry Królowej Sofii? Pewne cechy rzeczywiście są bardzo wymowne: szerokie uśmiechy, charakterystyczne zęby, zabawnie zadarty nos i zielone oczy (wierzcie na słowo ;)), ale czy aż tak?


Źródło: https://www.vanitatis.elconfidencial.com/

12 komentarzy :

 1. Rzeczywiście jest bardzo podobna.
  zapraszam do mnie https://belrodzinakrolewska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, masz rację! Przyznam, że choć wcześniej zastanawiałam się, po kim Sofia odziedziczyła wygląd, nigdy nie pomyślałam o księżniczkach greckich - ale to pewnie przez to, że nigdy się tą rodziną królewską specjalnie nie interesowałam. Natomiast Twoje zestawienie fotografii jednoznacznie pokazuje ogromne podobieństwo między paniami. Bardzo fajna ciekawostka - post krótki, ale naprawdę ciekawy :)

  PS Masz może podobną propozycję odnośnie Leonore? Jej uroda jest zupełnie inna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poszukam czegoś zarówno w tym jak i innych tematach. Dajcie tylko chwilę na wdrożenie się i znalezienie czasu na bloga. Akurat jestem w grupie szczęśliwców, których koronawirus nie dotknął i nie narzekam na nadmiar wolnego do pilnego zagospodarowania.

   Usuń
  2. Rozumiem, poczekamy. Życzę zatem wyrobienia się ze wszystkimi pozablogowymi obowiązkami na czas! :)

   Usuń
 3. Faktycznie, istnieje podobieństwo. Ja nieraz patrząc na Sofię, zastanawiałam się, do kogo jest podobna. Teraz już wiem. Fajnie złożyło się też z "greckim" imieniem infantki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę podobieństwo, co nie zmienia faktu, że dla mnie Sofia jest bardziej podobna do babci, królowej Sofii :) Natomiast Leonore wdała się raczej w Felipe

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście bardzo podoba. Usta, usmiech ten sam i ksztalt nosa. Tylko ksztalt oczu inny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podobna i niepodobna. Rzeczywiście nos, uśmiech mają Sofia i Irenę identyczny, ale pomimo to wyglądają zupełnie inaczej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musimy pamiętać o wielu okolicznościach. Irena na zdjęciu jest dorosłą kobietą, a Sofia to jeszcze dziecko. Irena ma duży dekolt, który wydłuża optycznie szyję i twarz, a Sofia ma bluzkę(sukienkę?) po samą szyję. Irena ma krótkie włosy zrobione na trwałą, a Sofia naturalne rozpuszczone włosy, które trochę przysłaniają policzki. Przy takich różnicach wiadomo, że będą wyglądały inaczej i możemy analizować tylko poszczególne części twarzy typu nos, uśmiech, oczy czy zęby.

   Usuń
 7. Tak jak już pisałam podobieństwo jest ogromne 😊 W mediach hiszpańskich nawet jest podnoszony ten temat 😉 Ciekawe do kogo jest podobna Leonor? Może do rodziny Letizi? Zresztą w Europejskich rodzinach królewskich podobieństwo wychodzi nawet w kolejnych pokoleniach. Np w Belgii pomiędzy obecną następczynią tronu a jej prababką królową Astrid

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pierwszy rzut oka myślałam, że to zdjęcie z sesji zdjęciowej Sofii :D Dopiero po komentarzach do mnie dotarło :)

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl