nowy1

sobota, 2 maja 2020

Praca w czasach pandemii.

Jak wiemy pandemia koronawirusa dotknęła właściwie wszystkie kraje w Europie. Nie ominęła również Hiszpanii i pośrednio Rodziny Królewskiej. 12 marca gruchnęła wiadomość, że Irene Montero - Minister ds. Równouprawniania uzyskała pozytywny wynik na COVID-19. Było to o tyle znamienne, iż tydzień wcześniej (6 marca) Pani Minister i Letizia miały wspólne wyjście. Oświadczenie Pałacu informujące o przejściu przez Parę Królewską testu na koronawirusa nikogo nie zaskoczyło. Może poza faktem wydania samego oświadczenia.;) Ostatecznie po kilku dniach okazało się, iż małżeństwo jest zdrowe. Sytuacja w kraju zmusiła ich jednak do wprowadzenia zmian w codzienną działalność instytucjonalną. Agenda tygodniowa przestała być planowana i udostępniana na stronie internetowej. Sprzyjało to większej elastyczności programu i możliwości dostosowania go do ewolucji pandemii. Spotkania robocze zamiast w salach Pałacu Zarzuela odbywały się przez telefon lub wideokonferencje. Jak można się domyślać uwaga Pary Królewskiej skupiła się przede wszystkim na sektorze medycznym, kulturalnym i społecznym. Zostało to dostrzeżone i docenione poza granicami Hiszpanii m.in. w Wielkiej Brytanii.Garderoba Królowej także została dopasowana do okoliczności. Letizia zrezygnowała z jasnych i żywych kolory na rzecz czerni, szarości lub granatu podkreślających spokój, opanowanie oraz powagę sytuacji. Styl biurowy czyli żakiety oraz spodnie od Hugo Boss łączone z bazowymi podkoszulkami stały się jej znakiem rozpoznawczym. Ilość biżuterii została zredukowana do minimum: kolczyków i pierścionka od Karen Hallam. Z kolei w makijażu Królowa postawiła na naturalność: oczy delikatnie podkreślone cieniami w kolorach ziemi, usta pomadkami w kolorze nude oraz brak sztucznych rzęs. Na niektórych zdjęciach widzimy również siwe kosmyki włosów. Nie jest to często spotykany widok więc warto to odnotować.;)
Źródło: https://www.casareal.es/; https://www.semana.es/

5 komentarzy :

 1. Dobrze, że królowa zmieniła swoją garderobę na ten czas.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda adekwatnie do sytuacji, ale myślę, że kolorowa bluzka nie spowodowałaby jakiejś afery albo ,,tragedii" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Letizia zawsze zachwycał nas mocnymi, niebanalny mi kreacjami, ale pokazała teraz, że potrafi z nich zrezygnować. Jest to bardzo odpowiednie i właściwe. Najważniejsze jest jednak to, że para ma prawie codziennie po kilka rozmów i spotkań. Na pewno jest to teraz ważne dla Hiszpanów - poczucie zainteresowania ich losem, w jakimś stopniu wrażenie panowania nad sytuacją. Gdy cały świat pogrążył się w chaosie, monarchia daje poczucie stabilizacji. Letizia i Felipe zdali kolejny trudny egzamin jako para królewska. A nie mają łatwego panowania- kryzysy polityczne, afery byłego króla, sprawa z infatką Christiną.

  OdpowiedzUsuń
 4. A moją uwagę zwrociła indformacja o naturalnych rzęsach. Uważam, że w sztucznych wygląda się po prostu bardzo sztucznie. Szczegolnie zwraca to uwagę u osób, ktore stoją na piedestale i powinny być wzorem. Letizia w naturalnych wygląda pięknie.

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl