nowy1

sobota, 18 stycznia 2020

Felipe i Letizia w Polsce!

W tym miesiącu Król i Królowa Hiszpanii odwiedzą Polskę!! Oficjalne potwierdzenie znajduje się na stronie Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

"Rok 2020 będzie rokiem szczególnym ze względu na dwie rocznice związane z pamięcią: 20. rocznicę uchwalenia Deklaracji Sztokholmskiej, na mocy której powstała Grupa Robocza do Międzynarodowej Współpracy w Dziedzinie Edukacji, Pamięci i Badań nad Holokaustem, dziś International Holocaust Remembrance Alliance; oraz 15. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne OZN dnia 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Holokauście. Oba te wydarzenia miały symboliczne miejsce właśnie 27 stycznia, w dniu rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Dlatego też główne światowe obchody organizowane będą w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau".

Felipe i Letizia wezmą udział właśnie w tych uroczystościach.


Źródło: http://www.auschwitz.org/

5 komentarzy :

 1. To super! Czy możemy liczyć na jakieś wykwintne kreacje w związku z tą wizytą?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo nie doczytałam, o jaką wizytę chodzi. Czyli stroje będą tu ostatnim, co będzie się liczyło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co ma piernik do wiatraka? Szczerze pisząc to nie wiem i nie chcę wiedzieć. Kolejne w tym duchu nie będą już publikowane.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepiej ignorować komentarze, które sprowadzają się do wylewania żali i pretensji. Ten blog poświęcony jest życiu i działalności Letizii, a jeśli można to połączyć z wątkiem polskim (nawet tak smutnym) to super.

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl