nowy1

poniedziałek, 27 października 2014

Obiad z Prezydentem Austrii i otwarcie wystawy "Velazquez". (100*)

Letizia udała się dziś do Wiednia, by przewodniczyć otwarciu wystawy poświęconej malarzowi z Sewilli Diego Velasquez'owi. Była to jej pierwsza solowa podróż zagraniczna po proklamacji Felipe VI. Tuż po przylocie spotkała się z Prezydentem Austrii Heinz'em Fisherem i jego żoną Margit, którzy zaoferowali obiad na jej cześć. Należy dodać, że pierwotnie nie było tego w planach. Inicjatywa wyszła od samego Prezydenta, kiedy dowiedział się, że Królowa będzie gościć w jego kraju.
Letizia na tą okazję wybrała tweedowy kostium od Felipe Varela, buty Magrit i torebkę od Adolfo Dominguez'a
Letizia w drodze do hotelu. Jak widać nawet w Austrii ma fanów.:)


Wieczorem odbyło się uroczyste otwarcie wystawy w Kunsthistorisches MuseumWystawa "Velasquez" została zorganizowana przy współpracy Museo Nacional del Prado, The National Gallery w Londynie oraz Museum of Fine Arts w Bostonie i jest to pierwszą taką ekspozycją w kraju niemieckojęzycznym. Zwiedzający mogą podziwiać 46 obrazów Mistrza w tym: "Wenus z lustrem", "Pokłon Trzech Króli" oraz "Kuźnię Wulkana". 
Letizia wygłosiła przemówienie dla 180 gości, w tym 24 ambasadorów po niemiecku (kilka pierwszych zdań) i po angielsku. Cała konwersacja podczas tej wizyty prowadzona była w języku brytyjskim, co jest dobrze widoczne na dostępnych filmach video.

Królowa wybrała na tą okazję skórzaną, bordową sukienkę bez rękawów, czarną marynarkę od Hugo Boss i czerwone pantofle Magrit.


Źródło: http://members5.boardhost.com/, http://www.casareal.es/

4 komentarze :

Ronnie natalia-oreiro-pl