nowy1

czwartek, 19 grudnia 2013

Santander-CRUE-CEPYME professional practices in SMEs.

Książę i Księżna Asturii wzięli udział w prezentacji kolejnej edycji programu stypendialnego "Santander-CRUE-CEPYME Praktyki w biznesie" na rok 2013/2014. Celem programu jest uzupełnianie wiedzy i kompetencji studentów hiszpańskich uniwersytetów, a także zachęcanie ich do nawiązywania kontaktów z firmami, które wspomogą ich integrację na rynku pracy. Stypendium Santander-CRUE-CEPYME wynosi 1800 euro i trwa 3 miesiące. Studenci odbywają nieodpłatne staże w małych i średnich przedsiębiorstwach, zaś przedsiębiorcy mają możliwość wyłuskania największych talentów spośród tych młodych ludzi.


W przemówieniu Książę zwrócił uwagę, że "sytuacja gospodarcza i wysokie wskaźniki bezrobocia wśród młodzieży wymagają dodatkowego wysiłku, zarówno od władz publicznych, jak i innych podmiotów, które mogą pomóc z tworzeniu nowych miejsc pracy. W tym kontekście i w tym celu należy podkreślić znaczenie innowacji, ponieważ jest ona absolutnie kluczowym czynnikiem stymulowania i popierania wzrostu, co oczywiście nie zawsze jest łatwe". Stypendystom życzył pełnego i jak najlepszego wykorzystania możliwosci jakie stwarza program w ich przyszłym życiu zawodowym.


Program "Santander-CRUE-CEPYME" powstał w 2011r. i jest w pełni finansowany przez Banco Santander za pośrednictwem Santander Universities Global Division. W trakcie dwóch pierwszych edycji wzięło w nim udział ponad 14.000 firm, a o stypendium ubiegało się 135.000 studentów. Do końca obecnego roku akademickiego praktyki odbędzie 12.500 studentów, kolejne 5000 skorzysta z nich w roku 2014/2015. Łączna kwota inwestycji bankowych wyniesie 31,5 mln euro.


Letizia wybrała szary, jednorzędowy garnitur, top w kolorze fuksji, oba marki Hugo Boss oraz zamszowe buty z odkrytymi palcami Magrit.



2 komentarze :

  1. Bardzo się cieszę, że powstał blog o Letizii. Z przyjemnością będę tutaj zagladac ;)
    Dziękuje za dodanie do polecanych z samego rana dodam Cie u siebie ;)

    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo się cieszę, że zaczełaś prowadzić bloga o Letizii. Będę tu zaglądać. Życzę powodzenia :)

    OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl