nowy1

środa, 25 lutego 2015

Posiedzenie Królewskiej Rady ds. Niepełnosprawnych. (20*)

Letizia jako Honorowy Prezes Zarządu spotkała się dziś z Królewską Radą ds. Osób Niepełnosprawnych. W chwili proklamacji Felipe VI automatycznie zastąpiła w tej roli Królową Sofię. Kolejną zmianą było miejsce spotkania: zamiast Pałacu Zarzuela wybrano Centrum Zasobów Edukacyjnych ONCE (Hiszpańskiego Stowarzyszenia Osób Niewidomych). Według królewskich źródeł jest to "próba wyjścia naprzeciw niepełnosprawnym w ich "domu" - miejscu im przyjaznym i do nich należącym". Z kolei komentatorzy zauważają, że taka zmiana sygnalizuje podejście "mogę być Twoją królową (z urzędu), ale dzisiaj jestem tu tylko dla Ciebie".
Spotkanie miało na celu podsumowanie działalności, a także wyznaczenie wytycznych i kryteriów na rok obecny, zatwierdzenie planu biznesowego i rocznego sprawozdania z podjętych działań. Letizii towarzyszyli Alfonso Alonso - Minister Zdrowia, Opieki Społecznej i Równości oraz Przewodniczący Rady Królewskiej oraz Susana Camarero - Sekretarz Stanu ds. Opieki Społecznej i Równości i jednocześnie Sekretarz Generalny Zarządu.
Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych poinformowało również, że rozpoczęło prace nad stworzeniem nagród imienia Królowej Letizii.Letizia miała na sobie znaną już z Wiednia skórzaną sukienkę od Hugo Boss, torbę  tej samej marki, pantofle Lodi.

Źródło: http://members5.boardhost.com/, http://www.casareal.es/

3 komentarze :

 1. Na pierwszym zdjęciu tak śmiesznie podwiało Letizi włosy :) Poza tym podoba mi się jej sukienka :)

  danish-royal-family.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem nie są to dobre zdjęcia. Dziwnie jakoś Letizia z twarzy wygląda, chyba to wina światła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sukienkę już znamy, ale całość mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl