nowy1

wtorek, 31 marca 2015

Garść informacji.

W związku z katastrofą samolotu we Francji oraz żałobą narodową wyjścia Letizii w obecnym tygodniu zostały odwołane. Najbliższą okazją do zobaczenia całej Rodziny Królewskiej (potwierdzono udział Felipe z żoną i córkami oraz Królowej Sofii) będzie niedzielna Msza Wielkanocna.

***

Diez Minutos publikuje więcej szczegółów dotyczących Komunii Leonor. Według magazynu ceremonia ma się odbyć 20 maja w Kościele Wniebowzięcia Matki Bożej w Aravaca - dzielnicy Madrytu. Księżniczka przyjmie Sakrament jedynie w obecności rodziców, emerytowanych Monarchów, Palomy Rocasolano oraz Jezus'a Ortiz. Infantka Sofia będzie w tym czasie w szkole (20 maja to środek tygodnia). Po uroczystości wszystkie dzieci wrócą do klasy na lekcje. W weekend po dniu Komunii odbędzie się przyjęcie rodzinne. Nie wiadomo czy lista gości obejmuje również Infantkę Cristinę z rodziną.


***

Pojawiła się również informacja, że Letizia odbędzie swoją pierwszą misję humanitarną do Ameryki Południowej pod koniec maja. Przypuszczalnie będzie to ostatni tydzień tego miesiąca - po Komunii Leonor oraz wyborach samorządowych i regionalnych (24 maja).

8 komentarzy :

 1. Wreszcie weźmie się za robotę... dotąd nigdy nie bywała na takich wyjazdach z misją humanitarną. Uważam, że trochę zbyt późno się za to bierze. Nie sądzę by wzbudzała tyle sympatii co Victoria czy Mary.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może nie mogła wcześniej wziąć udziału w takim wyjeździe.

   Usuń
  2. W takim razie musiała mieć naprawdę poważny powód, skoro inne księżne mogły i mogą a ona nie... rozumiem, że Królowa się tym zajmowała, ale ona też mogła jej pomagać w tym... ale w sumie się nie dziwię.

   Usuń
  3. To trochę niesprawiedliwe podejście. Jestem przekonana, że Letizia, gdyby tylko miała taką możliwość, pomogłaby Sofii i zaangażowała w misje humanitarne. Wszystko zależało od Juana Carlosa, który prawdopodobnie widział żonę Następcy Tronu przy boku męża, wśród gromadki dzieci. Moim zdaniem Letizia dopiero teraz rozwinie skrzydła...;)

   Usuń
  4. Nie uważam, ze to niesprawiedliwe podejście. Jaką ma być teraz Królową jak nie miała możliwości odbywać takich podróży? Teraz ma sporo obowiązków w kraju to jak ma działać szerzej na arenie międzynarodowej?

   Usuń
 2. Już nie mogę się doczekać misji humanitarnej Letizii. No i komunii Leonor oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja nie mogę się doczekać mszy wielkanocnej, pamiętam że w zeszłym roku zrobiłaś fajny przegląd z lat ubiegłych, ciekawe co tym razem wybierze Letizia

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl