nowy1

sobota, 17 października 2015

Światowy Dzień Żywności 2015. (97*)

Letizia jako Specjalny Ambasador FAO uczestniczyła wczoraj w oficjalnych uroczystościach zwiazanych ze Światowym Dniem Żywności. Warto zauważyć, że 16 października nie jest datą wybraną przypadkowo. Właśnie tego dnia w 1945r. czyli dokładnie 70 lat temu powstała Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa. 
Ceremonia odbywała się w auli Expo 2015 w Mediolanie. Królową po przyjeździe na miejsce przywitali: Prezydent Włoch Sergio Matarella, Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-Moon z małżonką, Prezydent Słowenii Borut Pahor i żona Prezydenta Republiki Zielonego Przylądka Ligia Fonseca. Pokaz filmu zwiazanego z tematem dnia poprzedziły przemówienia Prezydenta Włoch, Sekretarza Generalnego ONZ, Dyrektora Generalnego FAO Jose Graziano Silvy, a także Papieża. Franciszek co prawda nie uczestniczył osobiście w uroczystościach, ale w jego imieniu została odczytana specjalna wiadomość. W trakcie eventu Ban Ki-Moon otrzymał tzn. kartę mediolańską podpisaną przez ponad milion osób. Sygnatariusze dokumentu wierzą, że świat bez głodu jest możliwy i zobowiązują się do realizowania Celów na rzecz Zrównoważonego Rozwoju propowanego przez ONZ.
Letizia na tą okazję wybrała szary płaszcz od Niny Ricci, czerwoną sukienkę i torebkę od Caroliny Herrery oraz pantofle od Lodi. Moim zdaniem wyglądała fantastycznie.

Źródło: http://www.casareal.es/, http://members5.boardhost.com/

9 komentarzy :

 1. Wyglądała ślicznie. Wspaniale, że angażuje się w takie inicjatywy. Świat bez głodu jest możliwy i oby się kiedyś udało to osiągnąć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak wlaśnie myślalam, że będzie to obchodzone na EXPO: tematem przewodnim tegorocznej wystawy jest właśnie jedzenie i problem głodu. To bardzo ważna akcja, choćby dlatego że tak dużo żywności nadającej się do jedzenia jest po prostu wyrzucana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Tobą, Aniu. Wyglądała świetnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę pochwalić Letizie ,że ostatnio wygląda po prostu świetnie,po królewsku.A jej fryzury to po prostu majstersztyk.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wreszcie odpowiednia długość spódnicy. Letycja ma krzywe nogi w okolicach kolan więc powinna je zasłaniać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie zwracam na takie kwestie uwagi, krzywe czy nie, ważne by sukienki czy spódnice nie były za krótkie a to zdarza się jej często. Po prostu nie wypada.

   Usuń
 6. Leti pięknie w czerwieni, bardzo podoba mi się ta stylizacja.

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl