nowy1

czwartek, 12 października 2017

Narodowe Święto Hiszpanii.

12 października w Hiszpanii obchodzone jest święto państwowe znane pod nazwą Dia de la Fiesta Nacional. Ten dzień upamiętnia przybycie Krzysztofa Kolumba do wybrzeży Ameryki i odkrycie nieznanego Europejczykom kontynentu. Dodam tylko, że w tym roku przypada 525 rocznica tego wydarzenia. 
Centralne uroczystości odbywają się w Madrycie. W ich skład wchodzi uroczysta parada wojskowa z udziałem Rodziny Królewskiej oraz późniejszy lunch wydawany w Pałacu Królewskim. W tym roku w szczególny sposób uczczono pamięć ofiar zamachów w Barcelonie i Cambrils. W uroczystościach wzięli udział ambasadorowie krajów, których obywatele zginęli podczas ataków (Argentyna, Belgia, Kanada, Niemcy, Stany Zjednoczone, Portugalia, Wielka Brytania i Australia), a także rodzina Ignacio Echeverii, który został zabity przez terrorystów w Londynie. Jeśli chodzi o outfity to: Letizia wybrała kostium i torebkę od Felipe Varela, pantofle od Niny Ricci oraz co rzadko spotykane - wspaniałą Perłową Broszkę Hrabiny Barcelony z królewskiego skarbca. Leonor miała na sobie sukienkę i pantofle od Caroliny Herrery, zaś Sofia odzież od Pili Carrera i pantofle od Herrery.Bandaż/ gips nie umknął uwadze mediów. Podobno Sofia złamała rękę w szkole podczas gry w piłkę.
Podczas uroczystości dostrzeżono również Infantkę Elenę wraz z córką Victorią.***

Podniosły charakter uroczystości zakłóciła informacja o katastrofie Eurofightera biorącego udział w paradzie wojskowej. Myśliwiec rozbił się podczas manewru podchodzenia do lądowania w bazie lotniczej w Albacete. Pilot, mąż i ojciec 4-miesięcznego dziecka nie zdążył się katapultować.

Źródło: http://www.casareal.es/, http://members5.boardhost.com/

8 komentarzy :

 1. Cieszę się że mogliśmy znów zobaczyć księżniczki jakie już dorosłe z nich panienki :) królowa wyglądała bardzo elegancko

  OdpowiedzUsuń
 2. Letizia wyglądała ładnie, obie księżniczki też ślicznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się że znowu zaczęłaś pisać na bloogu:) Mam pytanie czy Hiszpańska Rodzina Królewska odpisuje na listy. Ja wysłałam kartkę z życzeniami do Letizii ale do tej pory nie dostałam odpowiedzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpisuje tylko czasem trzeba poczekać. Szczególnie w przypadku okrągłych urodzin i tony kartek, które pewnie Letizia dostała.;)
   Też się cieszę, choć nie wiem na jak długo starczy zapału.;)

   Usuń
 4. Letizia jak zwykle bardzo elegancko, cieszę się też, że znowu możemy zobaczyć Leonor i Sofię.
  Straszna tragedia i to akurat w dniu Święta Narodowego...

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka teagedia, że aż niestosowne by skupiać się na wyglądzie rodziny królewskiwj. Tak uważam. Współczuję rodzinie. Wiem, że to zdarzenie losowe, ale chyba bym na miejscu najbliżych ofiary znienawidziła te parady i uroczystości często nadmuchane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę nie rozumiem wspomnianej niestosowności. Blog z założenia dotyczy RK oraz stylu ubierania się jej kobiecej części. Zaistniała tragedia była wypadkiem losowym w czasie wykonywania obowiązków zawodowych. To nie Felipe czy Letizia organizują takie parady/ uroczystości. Oni pełnią głównie funkcje reprezentacyjne.

   Usuń
 6. Leonore wzoruje się na mamie w wyborze projektantów: )Letizia jak zawsze elegancko,choć przydałby się jakiś bardziej kolorowy akcent,choć rozumiem,że było to związane z upamiętnieniem ofiar zamachu.
  Mam nadzieję,że okazji i natchnienia do pisania ci wystarczy.

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl