nowy1

niedziela, 12 sierpnia 2018

Informacje, plotki i skandale z ostatnich tygodni.

Dziś garść informacji na temat ostatnich wydarzeń/ plotek/ podejrzeń w Hiszpańskiej Rodzinie Królewskiej.

Felipe VI

14 lipca Felipe przeszedł drobny zabieg kręgosłupa w Międzynarodowej Klinice Ruber w Madrycie. Ablacja nerwów za pomocą prądu o częstotliwości fal radiowych wykonywana jest przy znieczuleniu miejscowym lub w sedacji (podanie łagodnego środka uspokajającego) i pozwala na długi czas przynieść ulgę w bólu (w tym przypadku pleców). Zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji. Potwierdziła to obecność instytucjonalna Felipe w Sewilli 2 dni później. Pałac nie wydał w tej sprawie żadnego oświadczenia.


23 lipca ogłoszono, iż Król przyjął nominację na Honorowego Wielkiego Brata Sakramentalnego Bractwa Świętego Jana Chrzciciela z San Juan de Aznalfarache (Sevilla). Tez zaszczytny tytuł otrzymał również Juan Carlos.


Leonor

Z okazji 1300 rocznicy Księstwa Asturii Krajowa Fabryka Pieniądza i Pieczęci (hiszpański odpowiednik polskiego NBP) wprowadzi do obiegu monetę z wizerunkami Króla Hiszpanii i jego córki Księżniczki Asturii. Po raz pierwszy wizerunek Leonor znajdzie się na walucie, w tym przypadku o wartości 30 euro i będzie do kupienia od 22 października. Moim zdaniem debiut Księżniczki niestety nie jest zbyt udany. Leo w ogóle nie przypomina siebie.


Prawdopodobnie w przyszłym roku Leonor podejdzie do egzaminu First Certificate in English (FCE), jednocześnie od września rozpocznie naukę języka francuskiego.

Juan Carlos

17 lipca emerytowany Król został zauważony w mieście Leon Jimenez de Jamuz, które słynie ze znakomitych win z tutejszych winnic oraz restauracji El Capricho i serwowanej w niej wołowiny, podobno jednej z najbardziej uznanych na  świecie. 


Wizyta zbiegła się w czasie z ujawnieniem nagrań, według których Corinna zu Sayn-Wittgenstein wyjawiła, iż Juan Carlos ma konta w Szwajcarii oraz wykorzystywał ją jako figurantkę do ukrycia swoich aktywów z granicą. Rozmowy zostały nagrane bez świadomości i zgody drugiej strony przez komisarza Jose Manuela Villarejo aresztowanego w listopadzie zeszłego roku za przestępstwa zorganizowane, przekupstwo i pranie brudnych pieniędzy. Podejrzewa się, iż Villarejo od lat szpiegował biznesmenów, polityków czy dziennikarzy wykorzystując zdobyte informacje do późniejszego szantażu zainteresowanych. 53-letnia Księżniczka w swoim oświadczeniu potępiła "kampanię dyskredytacji" wobec swojej osoby oraz potwierdziła, że "zawsze działała poprawnie". "Nie mogę pozwolić, by wykorzystywano mnie w konflikcie, który mnie nie dotyczy" - broniła się, jednakże nie zaprzeczyła autentyczności nagrań. Republikańscy politycy zaapelowali o powołanie specjalnej komisji śledczej mającej na celu zbadanie "możliwej korupcji w monarchii".


Pod koniec lipca Pałac wydał oświadczenie dotyczące odwołania udziału emerytowanego Króla w regatach Copa del Rey Mapfre. Było to równoznaczne z brakiem obecności Juana Carlosa na Majorce, a także na inauguracji prezydentury Ivana Duque w Bogocie. Decyzja została podjęta po zapoznaniu się z zaleceniami lekarzy w związku z zaostrzeniem starej kontuzji prawego nadgarstka. Dolegliwości nasiliły się podczas ruchu/ chodzenia o kulach i wygenerowały kolejne problemy z odcinkiem lędźwiowym i szyjnym. Co zaskakujące dwa dni wcześniej Król widziany był podczas kolacji z przyjaciółmi, wyglądał na całkiem zdrowego i w dobrej formie.


Cristina

Została zauważona z Eleną w Madrycie tuż po powrocie z wakacji, które spędziła z trojgiem dzieci w USA. Infantki odwiedziły sklep Mango i chociaż usilnie starały nie rzucać się w oczy to fotografom udało się uchwycić poniższe ujęcia.Źródło: https://www.hola.com/, http://members5.boardhost.com/, http://www.casareal.es/

3 komentarze :

  1. Jeszcze nie ochłonęliśmy po ostatnim skandalu w rodzinie królewskiej z udziałem męża Cristiny, a tu już następny na horyzoncie, równie podejrzany... Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy, chociaż nie wygląda to najlepiej

    OdpowiedzUsuń
  2. Smutne jest to,jak można roztrwonić zaufanie społeczne i szacunek innych ludzi.Juan Carlos był uwielbiany przez swój naród,któremu zwrócił wolność i pomógł w budowie demokracji,a teraz posądzany jest o korupcję.Już nie chodzi o to czy to prawda,ale o to,że tak się stoczył,że ludzie go o to podejrzewają.
    Biedna Leonore -to na pewno nie jest ona na tej monecie :)

    OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl