nowy1

niedziela, 24 lutego 2019

Wręczenie flagi w Paracuellos del Jarama.

Wczoraj Letizia przewodniczyła aktowi w mieście Paracuellos del Jarama w bazie wojskowej "Principe". Królowa przybyła na miejsce helikopterem i wraz z Minister Obrony Margatitą Robles dokonała przeglądu wojsk, odsłuchała hymnu narodowego oraz uroczyście przekazała flagę 4 Pułkowi Piechoty Spadochronowej "Napoles". W krótkim przemówieniu powiedziała: 

"To wielka radość i ogromna duma, że mogę być matką chrzestną tego wydarzenia. Z serca bardzo dziękuję za umożliwienie mi tego"

Żona Felipe po raz kolejny "złamała tradycję" i nie założyła czerni oraz wysokiego grzebienia z mantylą jak to wcześniej czyniła Królowa Sofia. Pamiętajmy, że to jedynie konwenans, a nie obowiązek. Przyznaję, że po cichu liczyłam na miłą niespodziankę, jednakże monarchia idzie z duchem czasu i chyba powinniśmy zacząć przyzwyczajać się do coraz większych odstępstw od "reguły"... Letizia zdecydowała się na biało-czarną sukienkę od Felipe Varela, szpilki od Caroliny Herrery oraz kolczyki od Chanel. Cały wygląd dopełnił niepozorny kok oraz Kokarda Dowódcy Damy Orderu Karola III.


Źródło: http://www.casareal.es/, https://www.cotilleando.com

6 komentarzy :

 1. Niestety ie wyobrażam sobie,żeby kiedykolwiek Letizia założyła mantylę:(Szkoda,bo byłoby to coś zupełnie innego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak była księżną to z tego co mnie pamięć nie myli miała ją dwa razy razem z czarną długą suknią

  OdpowiedzUsuń
 3. A mnie się podoba, że idą z duchem czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A jak to wyglądałoby ? Możesz zamieścić takie zdjęcie Sofii ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta tej stronie jest kilka zdjęć Sofii w mantyli: http://nickverrreos.blogspot.com/2014/06/royal-couturequeen-sofia-of-spain-style.html

   Usuń
 5. Poza tym jak zawzze pięknie wygląda

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl