nowy1

środa, 27 kwietnia 2016

Styl Królowej Sofii + propozycje stylizacji na bankiet w Szwecji.

Jak już wiemy w sobotę w Szwecji zobaczymy Juana Carlosa i Sofię. Będzie to pierwsze wspólne wyjście Pary Królewskiej w tym roku i drugie w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Poprzednie miało miejsce w listopadzie podczas uroczystej kolacji na cześć Abdullaha i Ranii z Jordanii w Pałacu El Pardo. Wybór emerytowanej Pary Królewskiej jest bardzo dobrym i jednocześnie bezpiecznym wyborem. Oboje doskonale znają etykietę czy oczekiwania względem takich wieczorów, a także są ściśle powiązani z Jubilatem oraz zaproszonymi gośćmi. Co prawda od czasu abdykacji w 2014r. coraz bardziej widać dzielącą ich przepaść (JC wciąż podróżuje po świecie i jada w najlepszych restauracjach, zaś Sofia skupia sie na rodzinie i działalności charytatywnej), ale przecież przemęczą się kilka godzin dla dobra monachii czy syna.;)
Szukając ulubionych sukienek, w których z chęcią zobaczyłabym Królową ponownie, znalazłam sporo ciekawych stylizacji z przeszłości. Sofia w latach młodości i nie tylko, była trochę takim rajskim ptakiem i nie bała się eksperymentować. Poniżej kilka outfitów, zarówno tych udanych jak i tych trochę mniej, wobec których nie można przejść obojętnie.
Poniżej suknie, w których chciałabym jeszcze choć jeden raz zobaczyć Sofię. Może zabrzmi to źle, ale nie oszukujmy się. Sobotni bankiet w Szwecji może być ostatnim tak dużym wydarzeniem, podczas którego będziemy mogli podziwiać emerytowaną Parę Królewską w wersji wieczorowej z "blaskiem".

Jeśli Królowa zdecyduje się na coś nowego to najpewniej będzie to suknia od Valentino lub Oscara de la Renty. Np. jedna z poniższych.
Tiara. Moim zdaniem powinna założyć Fleur de Lys (trzecia od lewej w górnym rzędzie), Cartier Loop Tiara (druga od lewej w górnym rzędzie) lub ewentualnie The Cartier Diamond and Pearl Tiara (pierwsza od lewej w dolnym rzędzie). Tak jak pisałam wcześniej Fleur de Lys byłaby przepięknym zwieńczeniem wieloletniej królewskiej aktywności Sofii, ale raczej nie mam wątpliwości, że jej nie wybierze. To tiara Królowych Hiszpanii, a obecnie ten tytuł przysługuje Letizii.


***

Nie zapomnijcie też zajrzeć do poprzedniego postu z nowymi zdjęciami Felipe i Leonor.

***

Źródło: http://www.google.com, http://www.oscardelarenta.com/, http://www.valentino.com/

9 komentarzy :

 1. Styl Sofii był bardzo ciekawy. Ciekawe, co założy na uroczystości w Szwecji

  OdpowiedzUsuń
 2. podoba mi się ta czerwona suknia, do której ma dobrane rubiny, ale jeszcze bardziej byłabym za tą białą suknią, która znajduje się zaraz pod tą czerwoną. co do tiary to mam podobne typy jak ty: Fleur de Lys lub Cartier Loop, chociaż wydaje mi się, że królowa Sofia wybierze coś bardziej "skromnego", jak np. pierwszą tiarę z pierwszego rzędu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej podoba mi się kreacja że ślubu Victorii i Daniela oraz ta czerwona, o której wspomniała już Karolina. Fleur de Lys to zdecydowanie moja ulubiona tiara, mam nadzieję, że ją założy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet nie zdawałam sobie sprawy ze Królowa Sofia miała takie piękne kreacje!! Bardzo Ci dziękuję za przedstawienie ich wszystkich.

  Ps serdecznie zapraszam na nowy post http://prince-harryofwales.blogspot.com/2016/04/q-z-harrym-niezwyky-prezent-harryego.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 5. Też chciałabym znowu zobaczyć Sofię w czerwonej sukni albo tej bladoróżowej/kremowej poniżej. Z "nowych" sukni, które zaproponowałaś, świetnie pasowałaby ta niebieska (druga od góry). Do tego idealnie pasowałaby The Cartier Diamond and Pearl Tiara

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post, dziękuję. Bardzo podoba mi się Cartier Loop Tiara i liczę że królowa ją wybierze, a jeśli chodzi o kreacje to mam nadzieję że zobaczymy coś nowego.Już nie mogę się doczekać. Królowa często do stylizacji dziennych zakłada taki kolorowy naszyjnik-koraliki, wiesz może coś więcej na temat tej biżuterii??

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten post jest świetny! Sporo pracy w niego włożyłaś.
  Ze starszych sukien najbardziej chciałabym zobaczyć Sofię w tej cytrynowej, a z nowszych w tej ze ślubu V&D.

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl