nowy1

piątek, 2 listopada 2018

80-te urodziny Królowej Sofii.

I mamy zdjęcie. Tak jak oczekiwałam - rodzina w komplecie! Odnosząc się do Waszych komentarzy to rzeczywiście się z nimi zgadzam. Zdjęcie jest po prostu smutne i nieszczere. Choć z drugiej strony czy fotki rodzinne tego typu bywają inne? Ustawienie jak w wojsku na apelu, zero spontaniczności czy pokazania interakcji międzyludzkich. Brak symetrii po obu stronach (gdyby Pablo zamienił się miejscami z Miguelem byłoby lepiej). Infantka Sofia skąpana w promieniach słońca przez co zdjęcie wydaje się prześwietlone, brudna nogawka spodni średniego z braci Urdangarin, nienaturalne ustawienie nogi Juana Carlosa (czyżby nadal miał problem z kolanem?), Irene ustawiona z dala od rodzeństwa i strasznie ugrzeczniona w dziwnej, nietwarzowej sukience. Leonor trzymana za rękę przez matkę, jedyny kontakt fizyczny na zdjęciu, ale jakby z przesłaniem "odwagi, cierpliwości, to się zaraz skończy". Jakże inne było zdjęcie ze stycznia z 80-tych urodzin Juana Carlosa <klik>. Oczywiście pozostawiało wiele do życzenia, ale chociaż trochę czuło się rodzinną atmosferę.


Źródło: https://twitter.com/

15 komentarzy :

 1. Wygląda mi to na zabieg czysto PR. Kochająca się rodzina, zjednoczona w dniu urodzin nestorki rodu. A co będzie, gdy wszystko się skończy? Czy Cristina wróci do rodziny, bo to wszystko wygląda na zasadzie: lepiej zaprośmy Christie z dziećmi, bo to będzie lepiej wyglądać niż jej nie zaprośmy, bo znów będą plotkować. Brutalne, ale prawdziwe. A to zdjęcie ładne, ale bez wyrazu. Każdy trzyma ręce przy sobie, jakby brakowało w tej rodzinie miłości, wsparcia i szacunku. W porównaniu z tegorocznymi zdjęciami oficjalnymi, choćby w Norwegii-to Hiszpańska RK to ludzie nieszczęśliwi, którym fotograf i dwór kazał udawać szczęśliwych. Ten smutek aż bije z tego zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie. Oficjalne zdjęcia nawet w BRK, nie mówiąc już o Szwedzkiej Rodzinie Królewskiej, która moim zdaniem jest wyjątkowo zgrana, są znacznie lepsze. Widać w nich jakieś pozytywne emocje. Tu tak naprawdę tylko bohaterka dnia, królowa Sofia, wydaje się naprawdę uśmiechnięta.

   Usuń
 2. Niby wszystko jest ok, ale z tego zdjęcia bije smutek. Wszyscy trzymają ręce przy sobie, jedynie Letzia próbuje wdziękiem ratować sytuację. Innych boli to, że tam stoją.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieci Cristiny bardzo się zmieniły..zwłaszcza już nie tak mała Irene.
  Letizia pięknie.. Leo ten zegarek taki nie na miejscu do stylizacji.
  Miło byłoby gdyby królowa Sofia zdecydowała odsyłać to zdjęcie w podziękowaniach za życzenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dla mnie zdjęcie jest fatalne, wszyscy stoją daleko od siebie i mają niesamowicie sztuczne uśmiechy. Sukienka Letizi mi się nie podoba, zegarek nie pasuje do sukienki Leo(mam wrażenie, że Leo stoi tam za karę). Zdjęcie z okazji 80 urodzin Juana było lepsze(chociaż też smutne). Zdjęcie mogło być ładniejsze, wystarczyłoby, żeby stanęli bliżej siebie i udawali, że są rodziną

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze mówiąc, uderzyło mnie to, że w tym zdjęciu jest coś nieszczerego. Wiadomo, jakie są relacje między Sofią i Juanem Carlosem, ile ten ostatni ma za uszami. Cristina pozbawiona tytułu królewskiego musi odczuwać żal do brata, choć uważam, że decyzja Felipe'a była jak najbardziej słuszna. W sumie - mocno nieszczere zdjęcie, obudziło we mnie jakieś niedobre emocje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdjęcie bardzo złe! Nie wiem kto wpadł na pomysł, żeby tak się ustawić do zdjęcia. Leo na zdjęciu stanęła okropnie i zrobiła straszną minę, Letizia ubrała sukienkę, która niezbyt jej pasuje. Nie wiem czemu, ale rodzinne zdjęcia hiszpańskiej rodziny królewskiej wyglądają źle. Zdjęcie z okazji urodzin Juana miało bardzo słabe tło i było za ciemne, tu z kolei wszyscy stoją daleko od siebie i nie wygląda to na rodzinne zdjęcie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Może takie ustawienie jest bardziej szczere niż gdyby nagle wszyscy byli blisko siebie. Tacy są, tak czują a fotograf nie bedzie na siłę zacieśniał relacji na fotografii. Myslę, że to zdjęcie jest prawdziwe. Życie umyka. Urodziny w tak podeszłym wieku to rzecz ważna dla Królowej. Może chce być z rodziną, marzy o szczęśliwych relacjach, wie że już większość życia za nią. Może to było jej życzenie - mieć rodzinę w tak okrągłej rocznicy, ktora może się już nie powtórzyć. Może są tam szczerze dla Niej i ale w takich relacjach jak na zdjęciu i nie próbują kłamać, że jest lepiej, ale są. Wszystkiego najlepszego dla Królowej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej to mi żal królowej Sofii ,bo ona kocha swoje dzieci i wnuki i boli ją,że między nimi wyrosły mury nie do przejścia.To zdjęcia całej rodziny jest prawdopodobnie pierwszym od wielu lat i ostatnim.
  Zgadzam się z powyższymi komentarzami- odstępy pomiędzy członkami rodziny aż rażą swoją pustką,a trzymanie się za rękę Leonore i Letizii na tym tle wygląda jak koło ratunkowe,przesłanie typu "to się za chwilę skończy ". Ogólnie niedopracowanie tego zdjęcia nasuwa mi myśl,że wykonano jedną,pośpieszną próbę,gdyż wszyscy nie chcieli już tego przedłużać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Śmiem twierdzić, że to zdjęcie byłoby inne gdyby nie było Cristiny, pal licho dzieci. To zdjęcie z stycznia było inne, mieli mniejsze opory by trzymać się siebie, tam była jakaś chemia. A na tym zdjęciu wszystko jest popsute, dzieci szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, że to samo pomyślałam? Oczywiście, jest nadal córką królowej i Sofia z pewnością ją bardzo kocha. Niemniej jednak Cristina uwikłała rodzinę w straszny skandal i to po prostu musiało rzucić cień na relacje w rodzinie.

   Usuń
 10. To zdjęcie wyszło źle, ale według mnie Irene i Victoria mają całkiem dobre relacje, dzieci Eleny mają znakomite relacje z babcią, a dzieci Cristiny całkiem dobre. Juan i Sofia no nie wiadomo. Jednak Felipe nie ma kontaktu z rodziną. Poza Letizia i Filipem(oraz ich dziećmi) wydaje mi się, że rodzina jest zgrana.

  OdpowiedzUsuń
 11. Moim zdaniem to jest wina fotografa(zdjęcie jest zrobione niesamowicie nie profesjonalnie). Rodzina królewska tam tylko pozuje(za pewne ustawili się tak jak kazał fotograf)

  OdpowiedzUsuń
 12. Rzeczywiście kiepsko są ustawieni, jak na wycieczce szkolnej, nie widać, że to rodzina królewska. Sprawy nie ratuje nawet zawsze dobrze wyglądająca Letycja, tu prezentuje się wyjątkowo źle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie Letizia nie wygląda źle tylko do całości nie pasują czarne muszkieterki. Za ciemna jest ta stylizacja.

   Usuń

Ronnie natalia-oreiro-pl