nowy1

wtorek, 23 września 2014

Wizyta w Nowym Jorku - dzień drugi. (81*)

Dzisiejszy dzień był bardzo ważny dla Pary Królewskiej. Felipe wygłosił swoje pierwsze przemówienie w siedzibie ONZ jako Król Hiszpanii. Niewątpliwie miało to duże znaczenie międzynarodowe. Szczyt Klimatyczny zwołany przez Sekretarza Generalnego ONZ - Ban Ki-moon w sprawie zmniejszenia ilości zanieczyszczeń, zgromadził ponad stu przywódców z całego świata.

"To dla mnie prawdziwy zaszczyt zwracać się do Narodów Zjednoczonych po raz pierwszy jako Król Hiszpanii. Jestem szczególnie zadowolony, że ten Szczyt odnosi się do kluczowych problemów dla teraźniejszości i przyszłości naszej planety. Zamiłowanie do nauki i miłości oraz szacunek dla środowiska zawsze były istotną częścią mojego życia. Co więcej, należę do pokolenia inspirowanego obrazem: fotografią małej, delikatnej, niebieskiej planety, która została wykonana przez pionierów podróży kosmicznych. Wpływ pierwszego spojrzenia na Ziemię z Kosmosu, pozwolił nam zrozumieć, że poza i ponad naszymi granicami, a także pomimo naszych różnic, dzielimy ten sam dom i te same wyzwania."


Pierwsze zdjęcia Letizii: podczas przemówienia Felipe na posiedzeniu ONZ. Królowa nosi nowy, szaro-niebieski kostium z krepy wełnianej od Felipe Varela.


Spotkanie z Dyrektorem UNICEFu Anthony'm Lake.
Spotkanie z Dyrektor Generalną WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) Margaret Chan.Spotkanie z Dyrektorem Generalnym FAO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa) Jose Graziano da Silva.Wieczorne przyjęcie dla uczestników Szczytu w hotelu Waldorf Astoria. Zdjęcie z Prezydentem USA Barak'iem Obamą i jego żoną. Letizia nosiła jedwabną, ołówkową sukienkę w kolorze ultramaryny wyszywaną kryształkami Swarovskiego w 5 odcieniach. Kreacja pochodzi oczywiście od Felipe Varela. Do tego dobrała pantofle Magrit i kolczyki Bvlgari: obręcze z brylantów oraz białego złota z wiszącymi akwamarynami.
Źródło: http://members5.boardhost.com/, http://www.casareal.es/

5 komentarzy :

 1. Choć kostium ogólnie ładny i pasuje do Letizii, to ta ,,góra" jakoś mi nie pasuje :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem fason jest trochę przekombinowany, ale co kto lubi.;)

   Usuń
 2. Źle dobrana sukienka. Letizia ma mały biust a takim dekoltem jeszcze to podkreśliła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mały biust?? A ciekawe się się najbardziej rzuca w oczy na zdjęciach w szaro-niebieskim kostiumie?;)

   Usuń

Ronnie natalia-oreiro-pl