nowy1

piątek, 26 września 2014

XXV rocznica Promocji Oficerów z 1989r. w Akademii Marynarki Wojennej. (83*)

Monarchowie uczestniczyli dziś w uroczystościach upamiętniających 25-lecie Promocji Oficerów z rocznika Króla w Akademii Marynarki Wojennej. Felipe swoją edukację w Marynarce rozpoczął 1 września 1986r., zaś zakończył ją 16 lipca 1989r. Tego dnia otrzymał nominację porucznika z rąk swojego dziadka Juana de Burbon - Hrabiego Barcelony. W tym ważnym momencie byli z nim również jego rodzice Król Juan Carlos i Królowa Sofia.
Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się od mszy i dziękczynienia dla Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel - patronki hiszpańskich rybaków i marynarzy. Następnie odsłuchano hymn Marynarki "Salve Marinera", oddano hołd fladze narodowej i ludziom, którzy poświecili życie w obronie Hiszpanii, na koniec odbyła się parada wojskowa. Felipe i Letizia wpisali się także w Księdze Honorowej Akademii.

Poniżej Felipe 25 lat temu i dziś.

Letizia miała na sobie czarne spodnie, top oraz białą, tweedową marynarkę Felipe Varela. Do tego dobrała pantofle Magrit i kolczyki z Tous: żółte złoto połączone z różowymi opalami.


***

Wczoraj Felipe został zauważony w Combarro, gdzie zjadł kolację ze swoimi towarzyszami z Promocji Oficerów sprzed 25 lat.
Źródło: http://members5.boardhost.com/, http://www.casareal.es/

4 komentarze :

 1. Letizia pięknie wyglądała. Dla Jego towarzyszów musiało to być spore przeżycie (jeśli dobrze myślę, nie są to bliscy znajomi Felipe), kolacja z królem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej dobrze myślisz.:) Podobno żałowali, że Felipe nie wziął ze sobą Letizii. Ale z drugiej strony co Królowa miałaby tam robić??:)

   Usuń
 2. Felipe chyba na dobre zapuścił brodę. Moim zdaniem dobrze tak wygląda. A Letizia miała chyba żakiet od Chanel? Na to wygląda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To Varela, w stylu Chanel.:)
   Moim zdaniem broda dodaje Felipe dostojności. Ale czy z nią i bez niej wygląda świetnie. To naprawdę przystojny i intrygujący mężczyzna.:)

   Usuń

Ronnie natalia-oreiro-pl