nowy1

poniedziałek, 15 września 2014

Wręczenie Parlamentarnej Nagrody Dziennikarskiej im. Luis'a Carandell'a (77*).

W dniu dzisiejszym Letizia przewodniczyła wręczeniu X edycji Nagrody Dziennikarskiej imienia Luis'a Carandell'a. Uroczystość odbyła się w budynku Senatu, zaś zwyciężczynią została Carmen del Riego. Laureatka posada dyplom z Dziennikarstwa, Prawa, Nauk Politycznych i Administracji Publicznej, a także od 2011r. przewodniczy Madryckiemu Stowarzyszeniu Prasy. Podczas swojej przemowy Królowa podkreśliła "dwie cnoty, które wyróżniają dziennikarkę: dyscyplinę i profesjonalizm". Jednocześnie pochwaliła "wszystkich odważnych dziennikarzy, którzy mówią nie (...), którzy wciąż wierzą w dziennikarstwo (...) i chcą przywrócić informacjom ich prawdziwą wartość". Po ceremonii odbył się lunch na 140 osób. Letizia podziękowała również Senatowi za "zorganizowanie przyjęcia urodzinowego". Nie zapominajmy, że Królowa obchodzi dziś swoje 42 urodziny.
Senat przyznaje Parlamentarną Nagrodę Dziennikarską co roku w celu "upamiętnienia jednego z najlepszych pisarzy XX wieku wśród parlamentarzystów" zmarłego w 2002r. Luis'a Carandell'a oraz przywrócenia tradycji tego rodzaju dziennikarstwa. Przedstawiciele Senatu zdecydowali się przyznać dzisiejsze wyróżnienie dziennikarce gazety "La Vanguardia" Carmen del Riego w ramach zasług dla działalności parlamentarnej w trakcie jej kariery dziennikarskiej.Letizia nosiła sukienkę z kwiatowym wzorem oraz biały żakiet od Hugo Boss, cieliste pantofle od Magrit, torebkę od Felipe Varela i kolczyki kwiaty od Yanes.
Źródło: http://www.casareal.es/, http://members5.boardhost.com/

5 komentarzy :

 1. Bardzo mi się podoba ta sukienka :)
  Sto lat dla Letizii! :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydarzenia związane z dziennikarstwem to pewnie jedne z ulubionych Letizii

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta sukienka jest śliczna, jednak biały żakiet mi tu nie pasuje. Robi sie tak nudno i mdło. Chętnie zobaczyłabym ten żakiet w ciemnym kolorze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że ciemny żakiet nie pasowałby do okazji. Gdyby to było wieczorne wyjście to jak najbardziej, ale lunch po 13:30? Chyba zbyt oficjalnie.

   Usuń

Ronnie natalia-oreiro-pl