nowy1

wtorek, 25 października 2016

Letizia vs. Maxima, Maxima vs. Letizia - Dzień Włóczykija - cz.2.

Dziś porównanie obu Królowych podczas pobytu w obu Amerykach. W przypadku Letizii wybrałam jedynie najstarsze wizyty. Jak się można spodziewać współpraca pomiędzy Hiszpanią i Ameryką Łacińską jest ścisła oraz bardzo owocna. Felipe z Letizią odbyli sporo wypraw na kontynent Kolumba wiec notka rozrosłaby się do jeszcze bardziej niebotycznych rozmiarów niż obecnie.

Jedną z pierwszych podróży zagranicznych Letizii była ta z 17-20 lipca 2003r. do Meksyku. Para Książęca odbyła wtedy sporo wyjść m.in. odwiedziła kasyno, gdzie odsłoniła tablicę pamiątkową, spotkała się z tamtejszymi mieszkańcami, Prezydentem tego kraju, zainaugurowała wystawę fotograficzną, przewodniczyła inauguracji Kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Latynosów, a także zwiedzała.W dniach 4-10 października 2004r. Książęta Asturii podróżowali do Stanów Zjednoczonych, gdzie przede wszystkim skupili się na edukacji uniwersyteckiej i spotkaniach ze studentami, uczniami oraz nauczycielami. Nie zabrakło również kolacji z ambasadorem i społecznością hiszpańską mieszkającą w USA.


Z kolei w dniach 22-27 lutego 2005r. byli w Brazylii. Celem wyjazdu było wzmocnienie więzi pomiędzy krajami. Royal Tour trwał dalej. W dniach 28 lutego do 1 marca Para Książęca przebywała w Urugwaju. Jak widać garderoba Letizii nie była za bardzo wyszukana...Następną podróżą do Ameryki był wyjazd do Kolumbii w dniach 226-29 maja 2009r. Para Książęca m.in. zainaugurowała V Międzynarodowy Kongres Ofiar Terroryzmu oraz II Forum Współpracy Gospodarczej i Inwestycji pomiędzy Hiszpanią i Kolumbią. 


Drugą i ostatnią wyprawą w tym roku (1-2 czerwca) była podróż do Salwadoru. Felipe i Letizia udali się tam na uroczystość inauguracyjną Prezydenta tego kraju.

***

Swoją pierwszą oficjalną podróż do Ameryki Południowej Maxima odbyła w marcu 2003r. kiedy to z mężem i teściową wizytowała Chile.Para Książęca wraz z Królową odwiedziła Dom Dziecka im. Świętej Klary. Wieczorem odbył się bankiet na cześć Królowej Beatrix.


Następnego dnia odbyło się spotkanie z przedstawicielami Senatu, spotkanie z Holendrami mieszkającymi w Chile oraz kolacja na cześć Prezydenta Chile.Ostatniego dnia podróży Królowa z synem i synową odwiedziła kopalnię miedzi Chuquicamata w północnym Chile oraz Moon Valley w San Pedro de Atacama.Od 28 listopada do 1 grudnia Księżna Maxima była w Brazylii. Pierwszego dnia odwiedziła Jockey Club w Sao Paulo, później zaś dzielnicę Jardim Paraisopolis.Następnego dnia Maxima odwiedziła jedną z dzielnic Brasilii. Wieczorem odbył się występ grupy tanecznej "Milagimas". Jej założyciel Ivaldo Bertazzo to laureat nagrody im. Księcia Clausa z 2005r.Następnego dnia Księżna spotkała się z Prezydentem Brazylii. Odwiedziła również przedmieścia stolicy.Ostatniego dnia spotkała się z brazylijskim Ministrem Kultury. a następnie udała się w podróż do Buenos Aires w Argentynie.22 listopada 2013r. Para Królewska przybyła do Kolumbii z jednodniową wizytą. Na tą okazję Królowa włożyła spódnicę, bluzkę i kapelusz (noszony wielokrotnie od momentu zaręczyn z Królem) od Natan oraz biżuterię z królewskiej kolekcji. 


Następnego dnia Król z małżonką byli w Caracas w Wenezueli, gdzie spotkali się z Prezydentem tego kraju. Królowa nie zaskoczyła swoją stylizacją. Suknia pochodzi od Claesa Iversena, a nakrycie głowy od Fabienne Delvinge.

5 komentarzy :

 1. Mam wrażenie, że styl obu Królowych bardzo zmienił się na korzyść. Może to kwestia mody i aktualnych trendów, ale myślę, że trochę też i Letizia, i Maxima się bardzo umocniły w swoich rolach, są pewniejsze siebie, bardziej zdecydowane i mniej zestresowane - i to wszystko widać w sposobie ich ubierania się, poruszania, uśmiechania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Styl oby królowych z tamtych lat pozostawia wiele do zyczenia. Cóż, lata '00 to były inne czasy :)

  Mam też pytanie niezwiązane z notką. Jakie jezyki (oprócz hiszpańskiego i angielskiego) znają członkowie HRK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hiszpańskiej czy holenderskiej?;) Generalnie mówi się, że Felipe zna również kataloński, baskijski, portugalski, francuski i trochę greckiego. Letizia z kolei portugalski, być może pobieżnie niemiecki. Juan Carlos dodatkowo włoski, zaś Sofia grecki i niemiecki.

   Usuń
  2. Na pewno wszyscy znają angielski. Letizia kiedyś powiedziała parę słów po niemiecku, być może zna podstawy

   Usuń
 3. Cóż... stroje Letizii były w większości koszmarkami.

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl