tytuł1

sobota, 12 listopada 2016

Termometr Letizii.

Jedną z zalet należenia do rodziny królewskiej jest możliwość poznania wielu osobistości o światowym formacie. Liderzy, prezydenci czy przywódcy stają się częścią bliskiego kręgu znajomych. Taki przywilej spotkał również Letizię Ortiz Rocasolano po wstąpieniu w związek małżeński z Księciem Felipe w maju 2004r. W ciągu 12 lat miała okazję poznać setki znamienitości z całego świata. Część tych spotkań była niezwykle ciepła i serdeczna tak jak te z Michelle Obamą, część chłodniejsza jak z Carlą Bruni. Dziś przyjrzymy się oczami magazynu Vanitatis relacjom żony Felipe VI z innymi małżonkami królewskimi i Pierwszymi Damami.


Maxima z Holandii

Jeśli myślimy o królewskiej damie, z którą Letizia utrzymuje najlepsze stosunki to na pewno jest to holenderska Królowa. Obie mówią po hiszpański i są zgodnie tytularnie co przekłada się na wielką więź. Widać to podczas wszystkich spotkań, gdzie uśmiechy i czułe gesty są na porządku dziennym. Podobno przyjaźń jest tak wielka, że obie pary spędziły wspólnie wakacje w Holandii. Dodatkowym aspektem jednoczącym jest fakt posiadania córek w podobnym wieku.


Michelle Obama

"Moja droga przyjaciółko Letizio" - tak zwróciła się Pierwsza Dama do Królowej podczas ostatniej wizyty w Hiszpanii i promocji kampanii "Let girls learn". Od czasu ich pierwszego spotkania na Majorce w 2010r. Michelle i Letizia stały się bardzo dobrymi przyjaciółkami, co było doskonale widoczne w trakcie wszystkich kolejnych spotkań. Żony Felipe VI i Baraka Obamy mają ze sobą wiele wspólnego: obie zrobiły kariery i osiągnęły prestiż, z których zrezygnowały przed ślubem z ukochanym mężczyzną. Poza tym są matkami dwóch dziewczynek.


Mathilde z Belgii

Od zawsze mówi się, że belgijska Królowa jest osobą słodką i nie sposób jej nie lubić - co wydaje się być prawdą. Letizia znalazła w niej swojego sojusznika w królewskim świecie, co było doskonale widoczne podczas ślubu Księżniczki Victorii i Daniela Westlinga. To drugie ważne wydarzenie, w którym uczestniczyła Letizia i wyglądała nieswojo. Podczas, gdy inne królowe i księżniczki wesoło śmiały się oraz wymieniały plotkami, ówczesna Księżna Asturii zachowywała dystans. To właśnie Mathilde zbliżyła się do niej i rozpoczęła z ożywieniem rozmowę. Kolejne spotkanie w 2014r. tylko potwierdziło ich bliskie relacje. 


Angelica Rivera

Podczas wspólnych spotkań dało się zaobserwować, że Pierwsza Dama Meksyku czuje wyraźne upodobanie do hiszpańskiej Królowej. Tak wielkie, że "sklonowała" kilka z jej kreacji od Felipe Varela. Biorąc to pod uwagę nie trudno przewidzieć, że obie panie łączą bardzo dobre relacje. Przede wszystkim dlatego, że pierwsza zwyczajnie podziwia, druga zaś uwielbia być podziwiana. Niejednokrotnie widzieliśmy obie panie zatopione w rozmowie, niewidzące świata dookoła nich.


Rania z Jordanii

Zawsze mówiono, że Letizia kroczy śladami jordańskiej Królowej w kwestii stylu i akcentów estetycznych. Chociaż stworzono między nimi wielką rywalizację to w rzeczywistości takowej nie ma. Obie panie utrzymują doskonałe stosunki i traktują siebie po partnersku w takich kwestiach jak współpraca czy obrona praw dzieci. Ponadto, ich mężowie Felipe VI i Abdullah II są wielkimi przyjaciółmi od lat i zawsze widać pomiędzy nimi harmonię (chociażby podczas spotkania roboczego w 2015r.).


Clemencia Rodriguez

W marcu 2015r. Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos wraz z małżonką odbyli wizytę do Hiszpanii. Chociaż było to pierwsze spotkanie obu pań już od ceremonii powitania widać było "iskrzenie" pomiędzy nimi, które wzrastało wraz z kolejnymi eventami. Podczas uroczystej kolacji w Pałacu Królewskim i występu kolumbijskiego piosenkarza Carlosa Vives Letizia wraz z Clemencią nie przestawały rozmawiać i rozkoszować się wspaniałą muzyką.


Camilla Parker-Bowles

Różnica wieku powinna być przeszkodą nie do przeskoczenia pomiędzy Brytyjką, a Hiszpanką, jednakże podczas wizyty Księcia Walii z małżonką w Madrycie w 2011r. zaobserwowano co najmniej wzajemne "dobre tony". Choć nie są i pewnie nigdy nie będą przyjaciółkami to Letizia z Camillą maja się całkiem dobrze. Dowodem ma być fakt, iż podczas tego spotkania Książęta Asturii, w przeciwieństwie do innych rodzin panujących, zostali osobiście zaproszeni na ślub Księcia Williama z Catherine Middleton. 


Lalla Salma z Maroka

Kilka tygodni po proklamacji Felipe i Letizia odwiedzili Maroko w ramach wizyty reprezentacyjnej po krajach ościennych związanej z ich nowym statusem. Opinia hiszpańska zgodziła się wtedy, że pierwsze spotkanie z Księżniczką Lallą Salmą, żoną Króla Mohameda VI oraz wspólna wizyta w szpitalu onkologicznym nie wykazały zbytniego dostrojenia lub nieskrępowania, szczególnie w przypadku Letizii. Nawet marokański iftar, na który została zaproszona Para Królewska nie był "szczęśliwym" pomysłem o czym miała świadczyć mina Królowej.


Mary z Danii

Te dwie kobiety mają ze sobą wiele wspólnego. Wyszły za mąż zaledwie tydzień po sobie, ich dzieci przyszły na świat w zbliżonych terminach. Mimo tego nie wyglądają jakby miały dobre relacje. Podczas oczekiwania na koncert z okazji ślubu Księżniczki Victorii i Daniela Westlinga, choć siedziały obok siebie, prawie nie zamieniły słowa. W trakcie eventu duńska Księżniczka śpiewała piosenki i cieszyła się muzyką, hiszpańska z kolei wyglądała na znudzoną. Przy innych okazjach nigdy nie zaobserwowano, by dzieliły ze sobą chwile radości czy zwierzenia.


Carla Bruni

To był jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów i pojedynków, nie tylko stylistycznych. Ówczesna Księżna Asturii nie czuła się dobrze w towarzystwie byłej Pierwszej Damy Francji, która chyba również dzieliła to odczucie. Trzeba zobaczyć zdjęcie z ich chłodnego przywitania przed Pałacem Zarzuela oraz sposób w jaki żona Prezydenta Sarkozy'ego patrzyła na suknię Letizii podczas uroczystej kolacji w Pałacu Prezydenckim, by uświadomić sobie, że nigdy nie zostaną przyjaciółkami.W przypadku tej ostatniej, moim zdaniem panie po prostu wyglądały zbyt podobnie. Żadna kobieta nie lubi widzieć w tej drugiej swojego sobowtóra.;) A co Wy o tym myślicie?

***

http://www.vanitatis.elconfidencial.com/casas-reales/2016-07-02/letiziometro-relacion-reina-royals-primeras-damas_1226949/

13 komentarzy :

 1. Przede wszystkim bardzo fajny wpis :) A co do relacji to wiadomo, że nie da się wszystkich lubić :) Choć więcej z przedstawionych Letizia lubi, tylko z trzema paniami niezbyt :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa analiza :) A skąd wiadomo, że hiszpańska i holenderska para królewska spędziły wspólnie wakacje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też chciałabym wiedzieć...;) Co prawda plotki na ten temat pojawiają się juz od długiego czasu, ale nigdy nie zostały potwierdzone.

   Usuń
 3. Bardzo ciekawa notka, dla mnie najbardziej interesujące są informacje o relacji Mary i Letizii. Wiele bym dała żeby wiedzieć ile w nich prawdy. Naprawdę nie ma żadnych wspólnych zdjęć pań na których okazywałyby sobie życzliwość.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mary i Letizia rozmawiały ze sobą podczas koncertu przed ślubem Victorii, po prostu to ujęcie tego nie ukazało

   Usuń
  2. Jeśli chodzi o relacje z Mary to dziwi to w obliczu faktu, że Frederik i Felipe byli razem na studiach.
   Moim zdaniem Letizia często wygląda na znudzoną, niezbyt zainteresowaną tym co się dzieje, mało towarzyską i wyniosłą.

   Usuń
  3. Zabawne, bo mam podobne odczucia względem Mary. Ale z drugiej strony o czym obie panie miałyby rozmawiać? Przecież nie o ciuchach od najdroższych projektantów, które nosi Dunka lub książkach, które nałogowo czyta jedynie Letizia...

   Usuń
  4. Ja rowniez mam mieszane uczucia co do Mary. Z jednej strony szanuje ja za jej prace, ale z drugiej jakoś nigdy nie potrafiłam się do niej przekonac. Wydawała mi się taka zimna, zdystasnowana i zadzierajaca nosa zawsze..i te sesje dla Vogue. I podróż do Afryki w najdroższych ciuchach od Diora i te designerskie okulary, a Marie w zwykłym podkoszulku i dżinsach.

   Usuń
  5. Ja tez zawsze odnoszecwrazenie, zecLetizia zadziera nosa i malo co ja interesuje. Na koncercie przed ślubem Victorii i Daniela ,az mnie skrecalo siedziała jak na skazaniu. A Mary po prostu dobrze sie bawila. I dka pijacego do Mary księżna zadko kiedy nosi Dior a już na pewno nie w Afryce.

   Usuń
  6. To całkowicie dziwne pomiędzy Mary i Letizią, szczególnie, że Maty i Felipe mają wspaniale kontakty i było to widać kilka lat temu na meczu w 2012 roku. Za czasów młodości Felipe Hiszpania była bardzo blisko z innymi RK a od 2004 roku coraz mniej wspólnych zdjęć, okazji do zobaczenia, Felipe i Letizia w ogóle olewają inne rk i czasami mam wrażenie, że po prostu jkaby Letizii takie towarzystwo nie pasowało. Na koncercie dla Victorii i Daniela az nie mogłam na nią patrzeć, zachowywała się niemal arogancko i siedziała jakby kij połknęła. Kiedy wszyscy wspaniale się bawili i rozluźnili. Proszę nie mówcie, że pokazała wtedy klasę, bo dla mnie było to coś zupełnie na odwrót.

   Usuń
 4. Oo Letizia czyta książki. A jakie ? Jestem bardzo ciekawa! Bo sama jestem molem książkowym;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno przede wszystkim reportaże, książki biograficzne i dokumentalne.

   Usuń
  2. Słyszałam, że bardzo lubi reportaże Ryszarda Kapuścińskiego ;)

   Usuń

Ronnie natalia-oreiro-pl