nowy1

piątek, 10 stycznia 2014

Spotkanie z Zarządem Hiszpańskiej Federacji ds. Chorób Rzadkich (FEDER). (4*)

Księżna wzięła dziś udział w spotkaniu z Zarządem Hiszpańskiej Federacji ds. Chorób Rzadkich (FEDER). Podsumowano na nim osiągnięcia w roku 2013, który był obchodzony pod hasłem Narodowego Roku Chorób Rzadkich. Przedstawiono także cele i wyzwania na rok 2014, w tym informacje o najważniejszych planownych projektach. Letizia współpracuje z FEDER zapewniając wsparcie osobom chorym poprzez posiedzenia publiczne i prywane, aktywności promujące świadomość o chorobach i związanych z nimi badaniami. Wzrost liczby chorych oraz brak skutecznych sposóbów leczenia dowodzi konieczności propagowania wczesnej diagnozy oraz wiedzy o potrzebach chorych i ich rodzin. Priorytetem jest też tworzenie ośrodków referencyjnych, wspieranie leczenia i transportu chorych, stosowanie leków sierocych oraz poprawa warunków opieki domowej.
Choroby rzadkie to choroby, których występowanie dotyczy mniej niż 5 przypadków na 10 000 osób. Szacuje się, że w Hiszpanii są 3 miliony chorych, w tym małe dzieci.Księżna wybrała czarne, proste spodnie, wełnianą kurtkę Felipe Varela, szal w odcieniach różu i fioletu oraz torbę marki Coach.
I na koniec zdjęcie oraz filmik a propos poprzedniej notki i fotografowania za pomocą telefonu komórkowego.2 komentarze :

  1. Letizia ślicznie wyglądała :) bardzo podoba mi się jej chusta (albo szal) :)

    nn

    OdpowiedzUsuń
  2. Wolę Księżną w sukienkach ale w graniturach Letizia wygląda równie ładnie ;-)

    OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl