nowy1

środa, 19 lutego 2014

Książęta Asturii na planie serialu "Isabel".

Dziś Felipe i Letizia odwiedzili studip El Amlamo, gdzie kręcone były sceny do trzeciej części serialu telewizyjnego "Isabel". Para wzięła udział w nagraniu najsmutniejszej sceny w całej serii czyli śmierci Królowej Izabeli, która historycznie miała miejsce w 1504r. w Medina del Campo. Podczas wizyty towarzyszyli im prezes RTVE Leopoldo Gonzalez Echenique oraz reżyser Jordi Frades. Książęta spotkali się z aktorami grającymi w serialu oraz zwiedzili charakteryzatornię, garderobę i rekwizytornię oraz mieli okazję porozmawiać z ludźmi odpowiedzialnymi za zachowanie zgodności historycznej w produkcji.

Wizyta na planie miała charakter prywatny. Według dobrze poinformowanych źródeł Felipe i Letizia są zadeklarowanymi fanami produkcji i chcieliby wesprzeć jej międzynarodowy marketing.

Serial "Isabel" został wyprodukowany przez Diagonal TV dla RTV (Television Espanola). Zdjęcia rozpoczęły się w lecie 2011r. w kilku hiszpańskich miastach, między innymi w Caceres, Madrycie i Segovii. Pierwszy sezon miał swoją premierę 10 września 2012r. Kolejny sezon zaczęto kręcić w lutym 2013r., a część zdjęć zrealizowano w Alhambrze w Granadzie. Premiera sezonu trzeciego przewidziana jest na wrzesień 2014r.

"Isabel" opowiada historię życia Królowej Kastylii Izabeli Katolickiej (Kastylijskiej). Pierwszy sezon zawiera się z latach 1461- 1474 i opowiada wydarzenia od końca okresu dzieciństwa Izabeli do jej małżeństwa z Ferdynandem Aragońskim. Drugi sezon to lata 1474 - 1492 i wydarzenia od jej koronacji do zdobycia Granady oraz początku wyprawy Krzysztofa Kolumba. Ostatni sezon to schyłek życia Królowej i jej śmierć w 1504r.


Letizia wybrała na tą okazję szarą kurtkę z owczej skóry Hugo Boss, czarne, obcisłe jeansy i pomarańczowo-czerwoną bluzkę. O butach trudno się wypowiadać, bo właściwie ich nie widać.:) Strój jest dość nieformalny, ale bardzo adekwatny do sytuacji.

Stop-klatka z materiału telewizyjnego pozostawia sporo do życzenia.Źródło: http://www.vanitatis.com/, http://members5.boardhost.com/, http://www.wikipedia.org/

2 komentarze :

  1. W takim razie czekam na uzupełnienie. Jestem ciekawa, co to za serial. Czy jest on bardzo popularny w Hiszpanii? A może można go już obejrzeć w Polsce? Swoją drogą, fajna, zwyczajna stylizacja Letizii. Wydaje mi się, że ma na sobie buty w męskim stylu;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za wyczerpujące informacje;)

    OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl