nowy1

poniedziałek, 3 lutego 2014

Jak Felipe spędził swoje 46 urodziny?

Według portalu www.semana.es Książę spędził ten dzień z rodziną. Po powrocie Infantek ze szkoły w Pałacu odbyło się małe przyjęcie z tortem, świeczkami i prezentami. Wieczorem Para Książęca wybrała się na kolację do jednej z najbardziej znanych w Madrycie i utytułowanej 3 gwiazdkami Michelin restauracji Diverxo prowadzonej przez Davida Munoz. Stoliki rezerwowane są tam na kilka miesięcy do przodu, ale ze względu na okoliczności szef kuchni znalazł "wolne miejsce" dla tak znamienitych gości. Dzięki temu Książęta mogli rozkoszować się awangardowym menu w skład, którego wchodzą między innymi: kokos z pikantnym gulaszem z białej fasoli, przegrzebków, małży i mleka kokosowego, truskawki Aranjuez z kimchi (sfermentowane lub kiszone warzywa), kalmary z woka, bulion z marynowanych kuropatw i wędzonego węgorza lub tuńczyk z imbirem, bazylią, parmezanem i truflami.


W piątek 31 stycznia Leonor i Sofia miały dzień wolny w szkole więc rodzice zabrali je do pizzerii Emma i Julia. Na fanpage'u Restauracji znajduje się nawet oficjalna informacja potwierdzająca, że Książęta  Asturii odwiedzili pizzerię już wcześniej (7 lutego 2013r.).
***
Dziś pojawiła się też informacja o przypisaniu Królowej i Letizii stałej pensji na wydatki i reprezentację. Odpowiednio panie dostały 45% i 35% wartości uposażenia Juana Carlosa, co daje kwoty: 131 739 euro i 102 464 euro.

Źródło: http://www.semana.es/, https://www.facebook.com/RestauranteEmmayJulia/, http://www.azureazure.com/gastronomy/diverxo-revolutionary-restaurant-in-madrid/

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Ronnie natalia-oreiro-pl