nowy1

czwartek, 6 lutego 2014

Wystawa "Sztuka i kultura al-Andalus. Moc Alhambry"+ więcej. (12*)

Dzisiejszy dzień Książąt obfitował w wiele atrakcji. Swoją wizytę w Granadzie (prawidłowa nazwa to również Grenada, staram się jednak trzymać nazw hiszpańskich, a nie tych spolszczonych) rozpoczęli od zwiedzenia wystawy "Sztuka i kultura al-Andalus. Moc Alhambry" w Pałacu Karola V. Ekspozycja została zorganizowana z okazji obchodów Tysiąclecia Królestwa Granady i obejmuje około 300 niesamowitych przedmiotów, z których część należała do Baobdill'a, ostatniego króla Granady zanim ta stała się częścią Królestwa Kastylii.
Następnie udali się na spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Prasy w Granadzie, w tym z jego prezesem Jose Antonio Barrionuevo Ortiz. Organizacja utworzona w 1912r. przez Luisa'a Seco de Lucena, dyrektora gazety El Defensor de Granada, powstała "aby bronić godności dziennikarzy, etyki przekazywanych informacji oraz zapewniać wolność słowa i komunikacji."
Ostatnim punktem programu było wręczenie Międzynarodowej Nagrody Poetyckiej im. Federico Garcii Lorca podczas 10 edycji tego konkursu. Nagrodzony został ekscentryczny, meksykański poeta i uczony Eduardo Lizalde, przestawiciel Pokolenia' 45. Po ceremonii Letizia i Felipe wysłuchali koncertu na dwa fortepiany (Natalia Kuchaeva i Jorge Lechado)  na cześć Manuela de Falla.
Księżna nosiła jedwabną sukienkę z biało-szarym nadrukiem oraz czarny blezer Hugo Boss, dopasowane kolorystycznie pantofle Magrit i kopertówkę Uterque.
I na koniec moje ulubione zdjęcia:Źródło: http://www.casareal.es/, http://www.abc.es/, http://www.semana.es/

6 komentarzy :

 1. Co dzień to nowe, inne wydarzenie z udziałem Felipe i Letizii. Cieszę się, że są tak mocno zaangażowani w sprawy monarchii, bo dzięki temu mogę ich częściej oglądać;) Letizia wygląda perfekcyjnie. Szpilki są ultra kobiece i klasyczne, a sukienka ma ciekawy kolor i nadruk. Do tego lekko wytaliowany żakiet. Rewelacja!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście Letizia jest bardzo wdzięcznym tematem. Nie dość, że jest piękną kobietą to jeszcze nie uchyla się od królewskich obowiązków. Często zakłada te same stroje, co czyni ją jedną z najbardziej oszczędnych towarzyszek życia koronowanych głów.
   A propos butów: to w Hiszpanii powstało nawet określenie letizios na specyficzny rodzaj tej części garderoby noszony przez Księżną.;) Wysokie podbicie, niebotyczne obcasy i odkryte palce. Dość toporne wiec dobrze, że zmieniła je na coś delikatniejszego.

   Usuń
  2. Śledzę styl Letizii już dłuższego czasu, ale nie miałam pojęcia, że funkcjonuje takie określenie jak "letizios";) Buty oczywiście kojarzę, ale nie jestem ich fanką. Swoją drogą, ciekawe, czy buty w męskim stylu doczekały się swojej nazwy związanej z księżną.

   Usuń
 2. Letizia wyglądała przepięknie, piękna sukienka i buty, mi osobiście opatrzyły się już te z odkrytym palcem :)

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl