nowy1

wtorek, 11 marca 2014

Msza żałobna za ofiary zamachów z 11 marca 2004r. (21*)

Para królewska, Letizia oraz Infantka Elena uczestniczyli dziś w mszy żałobnej w katedrze Almudena. Ceremonia zorganizowana w 10 rocznicę zamachów z 11 marca zgromadziła wyższych urzędników z premierem Mariano Rajoy na czele, przedstawicieli czterech, głównych organizacji zajmujących się ofiarami terroryzmu oraz bliskich osób zmarłych i poszkodowanych. Zgodnie z protokołem obowiązującym kolorem była czerń. Letizia wybrała dopasowany kostium ze spódnicą, bluzkę z niewielkim dekoltem, prawdopodobnie buty Magrit i torebkę Uterque.

Zamachy z 11 marca 2004r. zostaną zapamiętane jako jedne z najkrwawszych aktów terroryzmu w Europie od czasu zamachu nad Lockerbie z 21 grudnia 1988r. Atak terrorystyczny miał miejsce wcześnie rano w pociągach podmiejskich dowożących ludzi do pracy w Madrycie. Użyto 13 bomb, z których 10 eksplodowało. Zginęło 191 osób, a 1858 zostało rannych. Wśród ofiar było czworo Polaków. Zamachy zostały zorganizowane przez islamskich ekstremistów z Al-Kaidy.Być może warto też zwrócić uwagę na czułe gesty wsparcia pomiędzy członkami rodziny królewskiej.

Ponownie gwiazdki Chanel.


Felipe jest obecnie w Chile na inauguracji nowej prezydent Michelle Bachelet.


Źródło: http://www.rtve.es/, http://josepgegundez.photoshelter.com/, http://www.casareal.es/, http://www.wikipedia.org/

4 komentarze :

 1. Ten zamach zdarzył się na krótko przed ślubem Felipe i Letizii, pamiętam. Niektórzy twierdzili, że powinni byli przełożyć ślub, ale moim zdaniem dobrze, że tego nie zrobili, bo w końcu takie sytuacje się zdarzają, niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, ślub odbył się 22 maja. Zgadzam się, że dobrze zrobili nie przekładając go. Nie tylko dlatego, że takie sytuacje się zdarzają, ale też chociażby z powodów finansowych czy "towarzyskich". To przecież nie była zwykła kameralna ceremonia tylko wielka, międzynarodowa uroczystość.

   Usuń
  2. No i poza tym myślę, że dała wielu ludziom nadzieję.

   Usuń
 2. to jest mój pierwszy wpis na tym blogu :)
  Bardzo się cieszę, że działa polski blog o księżnej Letizii. Blog jest super.
  A Letizię wprost uwielbiam. To moja ulubiona europejska księżniczka. Niesamowita osoba, wspaniały styl, naturalna osobowość. Kibicuję Letizii mniej więcej od urodzenia się Leonore. Podziwiam jej sposób ubierania się. Tworzy z Felipe wspaniałą parę.

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl