nowy1

środa, 10 czerwca 2015

Nagrody Księcia Viany. (63*)

Felipe i Letizia udali się dziś do Klasztoru San Salvador de Leyre w prowincji Navarra. Ostatni raz byli tam w zeszłym roku dwa dni po ogłoszeniu przez Juana Carlosa decyzji o abdykacji. Wtedy było to bardzo wyczekiwane wyjście - pierwsze oficjalne pojawienie się przyszłej Pary Królewskiej. Dziś takich emocji już nie było. Felipe jako Książę Viany wręcza nagrodę nieprzerwanie od 1993r., od 2004r. towarzyszy mu Letizia. W tegorocznej edycji zwyciężył pisarz i muzykolog Ramon Andres Gonzalez-Cobo. Laur w kwocie 25 000 euro został mu przyznany w uznaniu dużego doświadczenia i ogromu pracy w różnych dziedzinach kultury. Pan Gonzalez-Cobo jest historykiem, eseistą, wokalistą, autorem wielu pism muzycznych i literackich, para się również poezją i tłumaczeniami.

Letizia wybrała na tą okazję tweedowy komplet i torebkę od Felipe Varela, cieliste lakierki od Magrit i kolczyki Tous. Do tego miała ślicznie splecione w warkocz włosy.
Następnie Para Królewska złożyła wieniec przy grobach Królów Navarry.A jeszcze później obejrzeli swoje oficjalne portrety wystawione w Pałacu. Obrazy są dość modernistyczne i surowe. Jak na mój gust Felipe wyszedł zdecydowanie lepiej niż Letizia.


***

Dziś również potwierdzono termin wizyty Felipe i Letizii w Meksyku: 29.06-01.07.2015r. Niestety nie są znane jej szczegóły, nie wiadomo także czy Królowa będzie miała jakieś własne wyjścia.

Źródło: http://www.casareal.es/, http://members5.boardhost.com/, http://josepgegundez.photoshelter.com/

4 komentarze :

Ronnie natalia-oreiro-pl