nowy1

piątek, 7 listopada 2014

Iberoamerykański Kongres nt. chorób rzadkich w Portugalii. (105*)

Letizia uczestniczyła dziś w zamknięciu II Iberoamerykańskiego Kongresu na temat chorób rzadkich, który odbywał się w dniach 3-7 listopada w mieście Moita w Portugalii. Konferencja została zorganizowana przez Iberoamerykański Sojusz ds. Chorób Rzadkich (ALIBER) w celu wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk związanych z chorobami rzadkimi, a także dla promocji oraz wzmocnienia partnerstwa pomiędzy przedstawicielami stowarzyszeń. Królowej towarzyszyły Maria Cavaco Silva - Pierwsza Dama Portugalii (po prawej) oraz Paula Brito e Costa - Prezydent FEDRA (Portugalskiej Federacji ds. Chorób Rzadkich).


Letizia odwiedziła "Casa dos Marcos" - Centrum opieki dla osób dotkniętych chorobami rzadkimi i ich rodzin, a także spotkała się z przedstawicielami ALIBER.
Następnie udała się do siedziby Fundacji Calouste Gulbenkian, gdzie obejrzała wystawę "Una Historia Compartida. Tesoros de los Palacios Reales de Espana" (w luźnym tłumaczeniu "Wspólna historia. Skarby Zamków Królewskich Hiszpanii."). Na ekspozycję składają się książki, obrazy, gobeliny, broń, rzeźby, skrzynie, zegary oraz przedmioty o charakterze religijnym, które łączą i odzwierciedlają stosunki stosunki Hiszpanii i Portugalii, zarówno jako krajów jak i rodzin królewskich. 


Ostatnim etapem było zamknięcie Kongresu, podczas którego Letizia wygłosiła przemówienie i podziękowała wszystkim, którzy przyczyniają się do poniesienia świadomości na temat chorób rzadkich oraz pomagają ludziom chorym i ich rodzinom.
Dzisiejsza stylizacja mnie zachwyciła. Królowa miała świetnie dobrany kostium i dodatki. Kostium z kwiatowym wzorem jest od Felipe Varela, bluzka i torebka od Uterque, zaś buty od Magrit. Dodatkowo doskonale ułożone włosy - chociażby na początku wizyty.;)
***

Sąd w Palma de Mallorca jednogłośnie orzekł, że Infantka Cristina powinna pozostać oficjalną podejrzaną w śledztwie dotyczącym oszustw podatkowych i prania brudnych pieniędzy w Instytucie Noos. Pojawiły się plotki, że w przypadku obecności Cristiny na ławie podejrzanych Felipe zmusi ją do zrzeczenia się praw do tronu (obecnie jest 6 w kolejce i ma jedynie teoretyczne szanse na sukcesję). Pałac zaprzeczył tej informacji twierdząc, że to indywidualna kwestia do rozważenia przez Infantkę.


Źródło: http://members5.boardhost.com/, http://www.casareal.es/, http://www.presidencia.pt/

9 komentarzy :

 1. Letizia sie wyrabia. Coraz lepsze stroje wybiera, a do niedawna było z tym słabo.

  OdpowiedzUsuń
 2. jak zobaczyłam dzisiaj jej zdjęcia na Twitterze to moja pierwsza reakcja 'wow'. niby prosty strój, a robi wrażenie. może to przez ten kolor :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam to samo! :D strój genialny, Letizia wygląda w nim pięknie :)

   Usuń
  2. Robi wrazenie ;) A czerwien to moj ulubiony kolor wiec tymbardziej mi sie podoba ;)

   Usuń
 3. Bardzo cenię Letizię za zaangażowanie w takie sprawy.

  Rzeczywiście wyglądała wspaniale, czerwień do niej pasuje.

  Moim zdaniem Cristina powinna zrzec się praw do tronu, tym bardziej że już w nic tak naprawdę się nie angażuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, że powinna zrzec się praw do tronu (szczególnie jeśli rzeczywiście zostanie podstawiona przed sądem w roli podejrzanej). Choć z drugiej strony byłby to jedynie "chwyt" PR-owy. Jeśli dobrze kojarzę to nie pełni żadnych funkcji publicznych od 2011r., zaś od czerwca nie jest już oficjalnie członkiem Rodziny Królewskiej.

   Usuń
 4. Letizia wyglądała pięknie w tym stroju :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie, doskonały kolor kostiumu, krój, buty. Prawdziwie po królewsku!

  alessandra

  OdpowiedzUsuń
 6. cudownie wygląda Letizia w tym czerwonym.pięknie i z klasą

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl