nowy1

środa, 27 grudnia 2017

20 ciekawostek o Elenie.

Od kiedy jej brat został królem Hiszpanii Elena bardzo mocno ograniczyła swoje życie publiczne i obowiązki królewskie. Obecnie widywana jest sporadycznie, najczęściej podczas nielicznych aktów solidarności lub wydarzeń powiązanych z działalnością przyjaciół takich jak np. reżyser filmowy Paco Arango. Tuż przed Świętami, 20 grudnia Infantka skończyła 54 lata. Urodziny świętowała m.in. podczas lunchu z przyjaciółmi w jednej z madryckich restauracji.


Poniżej 20 ciekawostek na temat Eleny, o których być może nie wiedzieliście.

* Jej pełne imię to Elena Maria Isabel Dominica de Silos de Borbon y Grecia. Jak w przypadku innych royalsów każde z imion ma swoje mniej lub bardziej rzucające się w oczy znaczenie. 
 • Elena - pragnienie matki, Królowej Sofii, ze względu na jego hellenistyczny wydźwięk i coś niespotykanego w Hiszpańskiej Rodzinie Królewskiej,
 • Maria - na cześć jej babki i chrzestnej,
 • Izabela - tradycyjne imię w dynastii,
 • Dominika z Silos - patron dnia narodzin.
* Posiada dowód osobisty i paszport z numerem 12. Juan Carlos ma 10, Sofia 11, Cristina 14, zaś Felipe 15. Numer 13 został pominięty ze względu na przesądy.

* Rodzicami chrzestnymi tarszej córki Juana Carlosa zostali: babcia ze strony ojca Księżniczka Maria de las Mercedes de Borbon y Orleans, Hrabina Barcelony oraz Infant Alfonso de Orleans y Borbon.

* Ukończyła prywatną szkołę Colegio de Santa Maria del Camino, a następnie studiowała w Uniwersyteckim Centrum Kształcenia i Edukacji, gdzie uzyskała uprawnienia nauczyciela edukacji podstawowej ze specjalnością: język angielski.

* Po podjęciu pracy w Colegio de Santa Maria del Camino przeszła specjalistyczny kurs Socjologii i Edukacji w Exeter (Wielka Brytania) oraz obroniła tytuł magistra na Uniwersytecie Pontificia Comillas w Madrycie.

* Zanim poślubiła Jaime de Marichalara miała dwóch "oficjalnych" chłopaków. Podczas pobytu w Paryżu w 1987r. często widywano ją w towarzystwie Arcyksięcia Martina Austria-Este. Podobno była również związana z Georgiem Habsburskim, drugim synem Arcyksięcia Otto - spadkobiercy tronu Austro-Węgier. Jej pierwszą miłością był jeździec Luis Astolfi, miała również romans z arcitektem Alfredo Satnos Galerą, którego spotkała w 1993r.

* 18 marca 1995r. w katerze w Sewilli poślubiła Jaime de Marichalara. Na ich ślub przybyło 1300 gości, w tym 38 przedstawicielu domów królewskich z całego świata. Para doczekała się dwójki dzieci.

* Jej separacja z Marichalarem była szeroko komentowana w prasie, głównie dlatego, że jako pierwsza w rodzinie królewskiej podjęła tak ważną i niespotykaną decyzję. Tydzień przed wydaniem oficjalnego komunikatu (13 listopada 2007r.) wyprowadziła się wraz z dziećmi od męża i ponownie zamieszkała w domu swoich rodziców z Pałacu Zarzuela.

* Elena pasjonuje się naturą, stara się spędzać każdy weekend na świeżym powietrzu. Ponadto kultywuje tradycję Borbonów czyli lubi polowania i od czasu do czasu strzela. Stąd też prawdopodobnie zamiłowanie jej syna do broni myśliwskiej.

* Uwielbia balet oraz muzykę. "Ma hopla" na punkcie flamenco, którego nie waha się tańczyć publicznie.


* Uwielbia gotować dla najbliższych przyjaciół. jej słabością są ciastka czekoladowe takie jak brownie oraz dżemy. Oczywiście od wielu lat jest na diecie. 

* Pasjonują ją walki byków, z uwagą śledzi kariery torreadorów. To hobby dzieli z ojcem i często można spotkać ich razem podczas najważniejszych imprez tego typu w Madrycie czy w San Sebastian.

* Czuje się prawdziwą Hiszpanką. Niejednokrotnie można było ją zobaczyć podczas różnych aktów państwowych, także dopingującą sportowców w czasie Igrzysk Olimpijskich.

* Jest doskonałym sportowcem, uwielbia jeździć na nartach. Jej ulubionym miejscem jest Baqueira Beret, a przede wszystkim La Pleta.

* Elena poza językiem hiszpańskim biegle włada angielskim i francuskim.

* Mieszka w apartamencie i powierzchni 468 m2 wartym prawie 2 mln euro.

* Pośród jej najlepszych przyjaciół wymieniana jest Maria Zurita. Zazwyczaj chodzą razem na premiery filmowe i imprezy charytatywne organizowane przez ich wspólnych znajomych.

* Elena kocha konie i wyścigi konne. Jako amazonka zadebiutowała w 1982r. i od tego czasu, poza przerwami wynikającymi z kolejnych ciąż, urazów czy upadków, regularnie praktykuje ten sport.

* Jej kolejnym hobby jest fotografia. Faktem jest, że w dniu 25 lutego 1987r. pod pseudonimem "Anele" zdobyła nagrodę w konkursie fotograficznym Paco Goyoaga.

* Od czasu rozwodu Elena nie ma "oficjalnego" partnera. W ostatnich latach prasa łączyła ją z pierwszym chłopakiem Luisem Astolfim, a także z traumatologiem Angelem Villamorem - lekarzem Juana Carlosa. Ostatnio pojawiły się również plotki o bliskich zaręczynach z jej "chłopakiem", ale wciąż brak szczegółów.;)Źródło: http://www.revistavanityfair.es/

11 komentarzy :

 1. Bardzo ciekawe te informacje :) Mogłaby jednak jakoś ogarnąć te brwi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała Elena. Ale przynajmniej akceptuje siebie taką jaką jest.;)

   Usuń
 2. ciekawe informacje o większości nie wiedziałam. Ale gdzie mieszka Elena dokładnie w Madrycie czy gdzieś indziej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elena mieszka w Madrycie, w dzielnicy Retiro, w obszarze Dzieciątka Jezus.

   Usuń
 3. Bardzo ciekawy post!
  Kiedy elena sie rozwiodła? Czy jej dzieci sa samodzielne, czy mieszkaja z ktoryms z rodziców?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Formalnie Elena i Jaime rozwiedli się 21 stycznia 2010r. Dzieci mieszkają z matką, choć oczywiście utrzymują regularne kontakty z ojcem.

   Usuń
 4. Mogłaby uczyć angielskiego dzieci -w zasadzie to widzę ją w tym:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super post. Czy będzie też taki o drugiej siostrze króla?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie tylko w późniejszym terminie. Aby nie było nudno zamierzam "skakać" po RK i ich krewnych.;) Na pewno 5 stycznia Juan Carlos, później Felipe, a dalej będę chyba ciągnąć losy.;)

   Usuń

Ronnie natalia-oreiro-pl