nowy1

sobota, 23 grudnia 2017

Boże Narodzenie Felipe i Letizii.

Tak jak wszystkie rodziny w Hiszpanii Felipe, Letizia i ich córki są już pewnie na półmetku przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. I choć nie wiemy jak one wyglądają w rzeczywistości to możemy trochę poteoretyzować.:) W tym roku Leonor i Sofia będą cieszyć się 16 dniami wolnymi od nauki. Zajęcia skończyły się wczoraj o godzinie 13, a nie tak jak zazwyczaj o 17, zaś ponownie rozpoczną się dopiero 8 stycznia. Z kolei ich rodzice mają pusty harmonogram obowiązków do 6 stycznia. Z jednym wyjątkiem - przemówieniem świątecznym Felipe.
Ze sporym prawdopodobieństwem można założyć, że głównym przedświątecznym "obowiązkiem" Infantek jest pomoc przy ubieraniu choinki, ustrajaniu domu i tworzeniu żłóbka pańskiego. Wyobrażam sobie, że robią to we czwórkę doskonale się przy tym bawiąc.


Jak co roku w Wigilię Felipe wystąpi ze świątecznym przesłaniem do Hiszpanów. Jestem pewna, że Letizia pomaga mu przy pisaniu i przygotowaniach do wygłoszenia tekstu. Jej doświadczenie dziennikarskie oraz perfekcjonizm w każdym szczególe sprawiają, że wizerunek monarchy jest doskonały.  


Przez ostatnie lata sporo się zmieniło w tradycji obchodzenia Bożego Narodzenia przez Hiszpańską Rodzinę Królewską. Mówi się, że przez skandal z Instytutem Noos i odebranie tytułu Księżnej Palma de Mallorca Cristina nie utrzymuje bliższych relacji z bratem. Elena i jej dorastające dzieci (od kiedy przestali formalnie pełnić obowiązki królewskie) wolą cieszyć się życiem z dala od Zarzuela, zaś Juan Carlos i Sofia oddalili się od siebie jeszcze bardziej i nawet już nie próbują zachowywać pozorów wspólnego pożycia. Na pewno wiele w tym prawdy, ale to przecież święta. Wcale nie zdziwiłabym się, gdyby spotkali się na wspólnej kolacji w Pałacu pomimo dzielących ich różnic. Nie zapominajmy również o najbliższej rodzinie Letizii: matce, siostrze, babci.


Tradycją świąteczno-noworoczną jest rodzinny wyjazd za granicę, a także wspólne spędzanie czasu wolnego. Para Królewska wraz z córkami uczestniczy w aktywnościach związanych ze sztuką, muzyką, kinem, teatrem czy nawet cyrkiem. Być może jeżdżą również na nartach czy odpoczywają w swojej zimowej willi w Baqueira.


***

W tym roku pojawiła się plotka jakoby Letizia kilka lat temu wzięła udział w loterii świątecznej i wygrała sporą sumę pieniędzy. Okazuje się, że jest w tym sporo prawdy, ale o tym w kolejnej notce.:)

***

Wesołych Świąt!!!


Źródło: http://www.casareal.es/

4 komentarze :

 1. Ciekawe, co Letizia zrobiła z tymi pieniędzmi

  OdpowiedzUsuń
 2. Wersji tej sytuacji jest kilka o czym napiszę najpewniej jutro. Podobno pieniądze zostały przekazane którejś z hiszpańskich organizacji charytatywnych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wesołych Świąt i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczęściary z inflatek z tak długim wolnym od szkoły: )To pewnie jednak jeden z nielicznych momentów w roku,gdy mogą się sobą nacieszyć i spędzać razem każdą chwilę.
  Wesołych Świąt i miłego odpoczynku!

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl