nowy1

poniedziałek, 25 grudnia 2017

Wygrana na loterii świątecznej.

Hiszpańska loteria świąteczna organizowana jest co roku przez państwowe przedsiębiorstwo Loterias y Apuestas del Estado zależne od Hiszpańskiego Ministerstwa Finansów i Administracji. Odbywa się nieprzerwanie od 1812r., nie przeszkodziła jej zarówno hiszpańska wojna domowa, jak i reżim generała Franco. Opiera się na kuponach z dziesięcioma pięciocyfrowymi numerami, drukowanymi wielokrotnie w kilku tzw. seriach. Ze względu na wysoki koszt losu (200 euro) często sprzedaje się je jako tak zwane "dziesiątki" czyli w postaci jednego numeru z kuponu. 
Na początku grudnia pojawiła się informacja jakoby Królowa Letizia wygrała 12000 euro we wspomnianej loterii. Podobno kilkanaście lat temu miała otrzymać od przyjaciela kupon z numerem 22504 (data ślubu), który okazał się szczęśliwym podczas losowania 22 grudnia.


Jak często bywa przy tego typu sensacjach prawda okazała się być trochę inna. Według (podobno) potwierdzonych informacji za wspomnianą wyżej sytuację odpowiada Miguel Garau, kataloński dziennikarz i członek Stowarzyszenia Weteranów RTVE. Kupony w liczbie 20 miał wysłać zarówno Letizii jak i Felipe, po 10 "na głowę". Numery rzeczywiście zawierały datę 22 maja 2004r., gdyż cyfry plasowały się pomiędzy 22500, a 22509. Podobno ówcześni Książęta Asturii wygrali po 13296 euro, co w sumie dało kwotę 26592 euro. Loteria faktycznie była loterią, ale nie świąteczną tylko z okazji ich ślubu. Wygrana została przekazana jednej z organizacji pozarządowych. Niestety nie wiadomo której. 
I w ten  o to sposób powstają plotki, które często żyją dłużej niż są tego warte.;)


Źródło: https://www.vanitatis.elconfidencial.com/

2 komentarze :

Ronnie natalia-oreiro-pl