nowy1

wtorek, 14 kwietnia 2015

Inauguracja II Kongresu Instytutu Chorób Rzadkich. (38*)

Letizia zainaugurowała dziś II Kongres na temat edukacji osób z chorobami rzadkimi. Spotkanie zorganizowane przez Hiszpańską Federację Chorób Rzadkich (FEDER) oraz Open University w Katalonii odbyło się pod hasłem: "Kształcenie z chorobami rzadkimi, nasza wspólna sprawa". Miało na celu zwiększenie integracji edukacyjnej dzieci z tymi przypadłościami poprzez promowanie równości i dostępu do klas mieszanych. Kongres ma sprzyjać prezentacji najlepszych inicjatyw, dzięki którym normalizuje się obraz dzieci, młodzieży i dorosłych w środowisku szkolnym.
Królowa w swoim przemówieniu podkreśliła przede wszystkim "potrzebę zaangażowania całej społeczności szkolnej tak, by żadne dziecko nie czuło się samotne, opuszczone, odrzucone czy zaniedbane". Letizia zdecydowała się na komplet: spodnie + żakiet od Felipe Varela, pantofle Miu Miu, torebkę Malababa i kolczyki Tous. Jasnofioletowa bluzka nie została jeszcze zidentyfikowana.


Źródło: http://members5.boardhost.com/, http://www.casareal.es/

7 komentarzy :

 1. Wspaniały i ważny projek. Letizia wyglądała świetnie, bardzo elegancko i wiosennie, milo zobaczyć taką jasną stylizacje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niekorzystny makijaż, co szczególnie widać na ostatnich zdjęciach. Niezła panda, za dużo korektora pod oczami.


  Razi mnie trochę że Letizia nie nosi obrączki... nawet Charlene nosi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi sie, ze to raczej kwestia nie do konca strzepnietego pudru transparentnego niz korektora. Natomiast prawda jest, ze takie "wpadki" zdarzaja sie Krolowej ostatnio czesciej.
   Do braku obraczki mam rowniez stosunek ambiwalentny. Z jednej strony mi to przeszkadza, a z drugiej probuje zrozumiec. Tak naprawde nie wiemy dlaczego Letizia nie nosi obraczki. Byc moze jest troche za luzna i boi sie, ze ja zgubi lub ktos sciagnie podczas powitania? Byc moze rani lub przeszkadza podczas sciskania dziesiatek dloni? Czesto tez pojawia sie teoria o alergii na zloto. Jest to o tyle prawdopodobne, ze Letizia jesli tylko moze stara sie wybierac srebro...
   Akurat w tym przypadku Charlene i jej obraczka nie ma nic do rzeczy. Idac tym tropem mozna byloby powiedziec, ze np. taki William nie nosi jej wcale i jest dobrze...;)

   Usuń
  2. William - dla mnie to też jest średnia akcja, ze on nie nosi obrączki :/ Charlene raz ma, raz nie, co teraz jest bardziej zrozumiała, bo malutkie dzieci można łatwo zranić.

   Zawsze Felipe może przerobić obrączkę żony na jakiś ładny pierścionek... a tak trochę to niefajne. Z tym ściskaniem dłoni podczas witania to bym raczej nie brała tego pod uwagę do końca, bo każda inna księżna/królowa nosi ;)

   Usuń
 3. Ja osobiście nie widzę żadnego problemu w nienoszeniu obrączki- ich prywatny wybór.
  Moi rodzice nie noszą, bo im się nie podobają, no zawsze o nich zapominają. Poza tym twierdzą, że obrączkować to można co najwyżej krowy :P

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl