nowy1

poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Msza żałobna w intencji ofiar katastrofy Germanwings. (44*)

Felipe i Letizia udali się dziś do Barcelony, by w Bazylice Sagrada Familia uczestniczyć we mszy żałobnej w intencji ofiar katastrofy lotniczej z 24 marca 2015r. Samolot niemieckiej firmy Germanwings ze 150 osobami na pokładzie leciał z Barcelony do Dusseldorfu. Został celowo zniszczony przez drugiego pilota maszyny w zamachu samobójczym.
Po przyjeździe na miejsce Para Królewska została przywitana przez: Premiera: Mariano Rajoy z małżonką, Prezydenta Generalitat de Catalunya: Artur Mas, Burmistrza Barcelony: Xavier Trias oraz Arcybiskupa Barcelony: Kardynał Lluis Martinez Sistach. Ten ostatni przewodniczył mszy, w której wzięli udział przedstawiciele społeczności ewangelickiej, żydowskiej i muzułmańskiej.

Chyba najbardziej wzruszającym momentem były osobiste kondolencje Pary Królewskiej. Felipe i Letizia podchodzili do każdego z członków rodzin ofiar katastrofy oferując słowa pocieszenia oraz wsparcie. Podziękowali również przedstawicielom francuskich służb ratunkowych biorących udział w akcji poszukiwawczej i ratunkowej.
 Źródło: http://www.rtve.es/, http://www.hola.com/, http://members5.boardhost.com/, http://www.casareal.es/

12 komentarzy :

 1. Letizia bardzo ładnie wyglada :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też bardzo mi się podoba, stosownie do okazji

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się jak wygląda w tej nowej fryzurze :) A dzisiaj choć skromnie , wygląda bardzo ładnie i gustownie :)

  Zapraszam też do mnie : http://royalbaby2.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie Letizia ścieła sobie włosy ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Letizia wygląda świetnie w tej nowej fryzurze, nie mogę się napatrzeć :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba nie umiałabym znaleźć słów w takiej sytuacji. Co tu powiedzieć rodzinom ofiar?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magdalena: I agree with you. It is a most difficult thing to do. It also seem that the Spaniards have had a spate of such tragedies in recent times.

   My prayers are that they will all be comforted.

   Usuń
 7. Ja uważam, że choć skromnie to stylizacja nie jest udana. Przydałby się płaszczyk, jakieś nakrycie głowy, a tu znowu nic. I to nie powinno być tak, że Letizia nie ubiera, bo nie lubi. Wypada to się ubiera. Fryzura dosyć oklapnięta. Kiepsko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W katolickich kościołach nie ma zwyczaju, aby kobiety nosiły kapelusze. Chyba ci się pomyliło z krajami protestanckimi.

   Usuń
  2. A gdzie napisałam, że to zwyczaj??? Po prostu uważam, że przydałoby się, mantilla byłaby stosowana, Królowa Sofia ją nosiła wielokrotnie więc dlaczego Letizia nie może?

   Usuń

Ronnie natalia-oreiro-pl