nowy1

piątek, 10 kwietnia 2015

Wręczenie stypendiów "la Caixa". (36*)

Felipe i Letizia uczestniczyli dziś w ceremonii wręczenia 120 stypendiów Fundacji "la Caixa". Studenci, docenieni podczas XXXIII edycji programu, otrzymali możliwość studiowana na najlepszych uniwersytetach na całym świecie. Wśród nich jest 65 uczelni w Europie, 48 w Ameryce Północnej oraz 7 w Azji. Grant pokrywa pełne koszty czesnego w walucie danego kraju, wydatki związane z podróżą oraz tzw. kursem orientacyjnym, który pozwala dopasować swoje preferencje i oczekiwania względem podejmowanej nauki.
Fundacja "la Caixa" w trakcie swojej 32 letniej historii przeznaczyła ponad 130 milionów euro na stypendia dla 2857 hiszpańskich studentów biorących udział w programie. W pierwszym roku działalności jej budżet wynosił jedynie 368 tysięcy euro, zaś w roku 2014 wzrósł do kwoty 7,8 milionów euro.

Jeśli chodzi o stylizację Letizii to była wyjątkowo korzystna i tak naprawdę nie została do końca zidentyfikowana. Szary płaszcz podobno pochodzi od Caroliny Herrery, choć pojawiły się głosy, że to jednak Felipe Varela. Sukienka prawdopodobnie pochodzi od Caroliny Herrery, choć podejrzenie pada również na Ninę Ricci. Szpilki są od Prady, torebka od Niny Ricci, zaś kolczyki od Uno de 50.


***

Kto jeszcze nie wie to informuję, że Pałac potwierdził obecność Felipe i Letizii na uroczystej kolacji z okazji urodzin Małgorzaty II 15 kwietnia w Kopenhadze.:)

Źródło: http://members5.boardhost.com/

10 komentarzy :

 1. Wreszcie Letizia prezentuje się jak Królowa... a nie typowa pracownica biura ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Królowa to dopiero będzie prezentować się 15 kwietnia.;) Choć też nie sądzę, by wybrała taki przepych jak lubi np. Maxima.

   Usuń
  2. Jak kto woli, zazwyczaj wygląda niespecjalnie ciekawie i w Kopenhadze też nie spodziewam się szału.

   Usuń
 2. bardzo jestem ciekawa jak zaprezentuje się na urodzinach królowej Małgorzaty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna sukienka. Ja również czekam na urodziny królowej żeby zobaczyć wszystkich royalsów ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie czytałam na Hola. Super, że Felipe i Letizia będą w Kopenhadze. Czekam z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja.:) Wspaniale będzie zobaczyć wszystkich w jednym miejscu. Poza tym to również świetna okazja, by się zaprezentować "na salonach" po proklamacji. Chociaż jestem więcej niż pewna, że są już w planach kolejne wizyty "zapoznawcze" u pozostałych monarchii.

   Usuń
 5. http://brytyjskie-wyzsze-sfery.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładnie tu Letizia wygląda, zdecydowanie wolę ją w sukienkach i spódnicach :) może ona lubi bardziej zestawy spodnie + marynarka ale faktycznie to takie zestawy urzędasów i nie kojarzą się z ubraniami królowej, fajny nowy wygląd bloga!!! :)

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl