nowy1

czwartek, 28 lipca 2016

Dwa ostatnie eventy.

27 lipca Królowa spotkała się z dyrektorami ośrodków Instytutu Cervantesa w kontekście jego XXV rocznicy powstania. Podczas spotkania Letizia została poinformowana o sytuacji języka hiszpańskiego na świecie, a także strategii i kierunkach działań na kolejne lata. 
Instytut Cervantesa jest instytucją publiczną utworzoną w 1991r.. Za cel stawia sobie promocję i nauczanie języka hiszpańskiego oraz rozpowszechnianie kultury hiszpańskiej i latynoamerykańskiej. Jego siedziba znajduje się w Madrycie i Alcala de Henares czyli miejscu narodzin pisarza Miguela de Cervantesa. Jest obecny w 90 miastach w 43 krajach na 5 kontynentach.
Jeśli chodzi o stylizację to mamy sukienkę, pantofle i torebkę od Hugo Boss oraz kolczyki prawdopodobnie od Oscara de la Renty.
26 lipca Letizia wręczyła nagrody FEDEPE. Są to laury przyznawane corocznie w celu wyróżnienia oraz uczynienia widocznymi kobiet, które osiągnęły sukces i zajmują prominentne stanowiska w biznesie - uważanym za typowo męską dziedzinę. FEDEPE premiuje również instytucje, firmy i media, które promują rolę kobiet w miejscu pracy. Nagrody są wspierane głównie przez Ministerstwo Zdrowia, Opieki Społecznej i Równości oraz Europejski Fundusz Społeczny.
Królowa na tą okazję wybrała przepiękną sukienkę i kolczyki od Caroliny Herrery, a także pantofle z wężowym printem od Magrit i torebkę Malababa.Źródło: http://www.casareal.es/, http://members5.boardhost.com/

13 komentarzy :

 1. wzmianka o leti http://www.styl.pl/galerie/zdjecie,iId,2113983,iAId,208686

  OdpowiedzUsuń
 2. Biała sukienka jest piękna. Czy wiadomo, od jakiego projektanta?

  OdpowiedzUsuń
 3. obie stylizacje piękne, ale mnie najbardziej zauroczyły kolczyki Letizii, są prześliczne zarówno te złote jak i te drugie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Nie mam. Jakoś do tej pory nie był mi potrzebny.;) Ale w razie zapotrzebowania to żaden problem, by go założyć.:)

   Usuń
 5. Oglądałam ostatnio ślub F&L i nie rozumiem jednego: Dlaczego Sofia i Elena miały przyczepione do głowy takie czarne welony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W języku polskim taką chustę nazywa się mantylką. Tradycja noszenia tego nakrycia nawiązuje do słów św. Pawła, nakazującego kobietom zakrywanie głowy w trakcie modlitwy. Szczególnie w przypadku ważnych uroczystości jak ślub czy pogrzeb.

   Usuń
 6. Obie stylizacje rewelacyjne, królowa wygląda bardzo młodzieńczo.Nie chcę się czepiać ale jak nie jesteś pewna terminu jakiejś notki to lepiej by było nie umieszczać daty jej publikacji - o wakacjach HRK miało być 24 lipca a dziś już 29 więc trochę nie bardzo. Wiem że plany mogą się zmienić ale my też czekamy, wolę być zaskoczona niż szósty dzień z rzędu zaglądać na bloga że może w końcu dzisiaj się pojawi. Mam nadzieję że nie odbierzesz tego jako uszczypliwość tylko konstruktywną uwagę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz całkowitą rację, przepraszam. Wydawało mi się, że te daty będą mnie motywować, ale jak widać tak się nie dzieje...:( Niby mam plan, zaczynam pisać, a potem "brzdęk"...:/ Postaram się poprawić.:)

   Usuń
 7. Obie stylizacja świetne, jednak przy okazji pierwszej zmieniłabym buty na inne. Te brązowe są zbyt toporne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne stylizacje! Zakochałam się w tej jasnej sukience :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Biała sukienka przepiękna! Ta druga mniej mi się podoba, ale jest za to oryginalna ;)

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl