nowy1

niedziela, 17 lipca 2016

Letizia vs. Maxima, Maxima vs. Letizia - Światowy Dzień Imprezy.


12 lipca każdego roku przypada Światowy Dzień Imprezy! Bawmy się do woli! Hulaj dusza, piekła nie ma! W związku z tym wspanialym dniem przyjrzymy się kreacjom Letizii i Maximy z królewskich ślubów. Oczywiscie nie wszystkich, tylko tych, na których były razem. Zobaczcie, porównajcie, skomentujcie, choć to nie łatwe zadanie...


Na ślubie duńskiego następcy tronu Maxima pojawiła się w towarzystwie męża, teściowej oraz szwagra i jego żony. Rodzina nie była obecna na przyjęciu przedślubnym, przybyła jedynie na ceremonię. Ówczesna Księżna nosiła różową suknię, która najprawdopodobniej pochodziła od Valentino. Na głowie miała Pearl Button Tiara.


Letizia uczestniczyła z kolei zarówno w przyjęciu przedślubnym jak i samej uroczystości. Było to jej pierwsze oficjalne i królewskie wyjście przed ślubem z Księciem Asturii Felipe. Panna Ortiz na przyjęcie przedślubne wybrała przepiękną suknię od Lorenzo Caprile. Nie nosiła żadnej tiary ze względu na brak przynajeżności do rodziny królewskiej.Z kolei na ceremonię kościelną wybrała przepiękną czerwoną suknię również od Lorenzo Caprile oraz rubinowe broszki pożyczone od Królowej Sofii.


22 maja 2010r. czyli tydzień później odbył się ślub Felipe - Księcia Asturii z Letizią Ortiz Rocasolano. Maxima na bankiet przedślubny założyła fioletową kreację od Valentino.


Z kolei na samą uroczystość wybrała różowy kostium oraz kapelusz w tym samym kolorze.Letizia na swój wielki dzień również wybrała kreację od Lorenzo Caprile. Srebrno-niebieska, błyszcząca suknia doskonale wpasowała się w styl i protokół wymagany podczas uroczystego obiadu.
Podczas uroczystości kościelnej nosiła suknię od Manuela Pertegaz, The Prussian Diamond Tiara oraz brylantowe kolczyki, które dostała w prezencie ślubnym od teściów.18 czerwca 2010r. odbyło się przyjęcie przedślubne Księżniczki Victorii i Księcia Daniela. Max pięknie wyglądała w "różanej" sukni od Valentino.


Nazajutrz odbył się ślub. Księżna nosiła niezidentyfikowaną kreację oraz Diamond Rose Cut Bandeau.Letizia wybrała na tą okazję przepiękną, choć mocno krytykowaną za zbyt duże wycięcie, suknię od Lorenzo Caprile (zdjecia z obiadu przedślubnego).


Uroczystość ślubna to chyba moja najulubieńsza stylizacja ślubna obecnej Królowej Hiszpanii. Suknia od Felipe Varela, The Spanish Floral Tiara i ponownie kolczyki ślubne.I kochany mąż dbający by żona nie zmarzła.;)
24 sierpnia 2010r. Para Książęca przybyła do Grecji na ślub Księcia Nikolaosa z Tatianą Blatnik. Tego samego dnia odbyło się przyjęcie przedślubne. Różowa sukienka, szpilki oraz torebka pochodziły od Natan.


Na ślub kościelny Maxima wybrała suknię od argentyńskiego projektanta Benito Fernandeza.Felipe i Letizia również uczestniczyli w obu częściach uroczystości. Poniżej podczas obiadu przedślubnego.


I podczas ślubu. Letizia wybrała przepiękną, niebieską suknię nawiązującą do stylu starożytno-greckiego oraz kolczyki z królewskiego skarbca.29 kwietnia 2011r. odbył się ślub Księcia Williama z Wielkiej Brytanii z Catherine Middleton. Na tą okazję Księżna wybrała kremowy kostium od Valentino oraz nakrycie głowy od Fabienne Delvigne. Biżuteria pochodziła z kolekcji królewskiej.


Hiszpańska Para Książęca na ślubie Williama z Catherine ponownie pojawiła się na obu częściach uroczytsości. Letizia po raz kolejny zachwyciła przepiękną suknią od Felipe Varela i brylantowymi kolczykami slubnymi podczas obiadu przedślubnego.


Z kolei na ceremonię kościelną trudno było wybrać coś olśniewajacego. Tutaj sukienka od Felipe Varela i oryginalny kapelusz.Póltora roku później Para Książęca pojawiła się w Luksemburgu, gdzie szykował się kolejny królewski ślub. 19 października odbył się bankiet przedślubny Księcia Guillaume'a i Księżnej Stephanie.


Księżna Maxima wyglądała bardzo ładnie w sukni Jana Taminiau oraz Mellerio Ruby Tiara.


Następnego dnia odbył się ślub kościelny. Kostium Maximy był od Natan, a dość ekscentryczne nakrycie głowy od Fabienne Delvigne.W Luksemburgu Parę Książęcą widzieliśmy jedynie na ślubie. Letizia miała na sobie płaszcz i sukienkę od Felipe Varela.
***

Przy okazji zapraszam do odwiedzenia nowego bloga o królewskich dzieciach. Dziś znajdziecie tam notkę na temat Felipe Juana Froilana Marichalar, który obchodzi swoje 18-te urodziny.

11 komentarzy :

 1. Maxi zdecydowanie lepiej! Letizia jest brzydka...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wolę styl Letizii, bo styl Maximy jest dla mnie zbyt krzykliwy, chociaż obiektywnie mówiąc, oba są ładne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Maxima ma dosyć ekstrawagancki styl. Jej najgorsza kreacja to ta z bankietu przedślubnego Guillaume i Stephanie, gdzie chyba stwierdziła, że koniecznie musi przyćmić pannę młodą nie tylko suknią bezguściem, ale i toną biżuterii. Porażka.

  Letizia natomiast nie popisała się suknią na swoim bankiecie przedślubnym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam kreację Letizii z ślubu Guillaume i o dziwo także Maximy,jest bardzo oryginalna,lae mi jakoś przypadła do gustu:)
  Obie królowe zresztą wyglądały za każdym razem bardzo ładnie,no może oprócz czerwono-srebrnej suknii Taminiou Max,zgadzam się,że bez brokatu wyglądałaby dużo lepiej.Wygrywa bladoróżowa suknia Varela Letizii na ślub Victorii-to rzeczywiście chyba jej najlepsza stylizacja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Suknia Letizii z obiadu przedslubnego w Wielkiej Brytanii jest po prostu cudowna!

  OdpowiedzUsuń
 6. To zdjęcie gdy Felipe okrywa Leti peleryną jest urocze.Chyba się w nim zakochałam:)
  Wymyślacie świetne tytułu i zestawienia -dzień imprezy- królewski ślub nigdy bym nie zgadła !

  OdpowiedzUsuń
 7. chyba najbardziej podoba mi się suknia Maxi ze ślubu Victorii i Daniela ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na ślubie Mary i Freda zdecydowanie lepiej prezentowała się Letizia, ale pięć lat później, na ślubie Vic i Daniela, ładniejsza była kreacja Maximy. Na ślubie w Grecji zachwyciła mnie kreacja Letizii, podobnie jak ta długa suknia z przyjęcia przedślubnego Williama i Kate, choć na samej uroczystości ładniejszą kreację miała Maxima. Natomiast na ślubie Guillaume'a i Stephanie o wiele lepiej wyglądała hiszpańska królowa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak dla mnie kreacje Letizii są ładniejsze, bo wolę prosty styl,choć doceniam barwny i ekstrawagancki styl Maximy. Ona potrafi nosic te dziwaczne stroje :)

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl