nowy1

poniedziałek, 14 marca 2016

Historia jednej fotografii.

Wszyscy doskonale wiemy, że szeroko rozumiane media mają wielką siłę. Potrafią nieznanego człowieka wynieść na szczyt i jednocześnie najbardziej zasłużonego zniszczyć w jednej chwili. Plotki i skandale nakręcają świat. Tak było kiedyś, tak jest i dziś. Ponad 30 lat temu jedna fotografia mogła zmienić obecną historię dwóch państw: Hiszpanii i Belgii. 


Jestem ciekawa czy ktoś z Was rozpoznaje parę widoczną na powyższej fotce?

Oczywiście nie zamierzam zbyt długo utrzymywać atmosfery niesamowitości czy tajemnicy. Na zdjęciu jest młoda Infantka Cristina oraz Książę Philippe z Belgii. Prawdopodobnie fotografia została wykonana gdzieś pod koniec lat '80 ubiegłego wieku w Baqueira Beret - największym ośrodku narciarskim w Hiszpanii. Młodzi Książęta mieli tam spędzać romantyczne chwile jeżdżąc na nartach i uczestnicząc w około zimowych wydarzeniach. Mówiło się, że Philippe był szaleńczo zakochany w Cristinie, wręcz ją prześladował, a nawet poprosił o rękę. Infantka miała odrzucić propozycję z powodu nieodwzajemnionego w aż takiej sile uczucia.

Na ile jest to prawda, a nie ile plotka? Tego nie wiadomo. Pewnym jest jednak, że więcej zdjęć pary nie ujrzało światła dziennego, zaś ich losy potoczyły się zupełnie inaczej. A przecież ten związek zmieniłby wszystko. Cristina zostałaby Królową Belgów, nie miałaby ciążących nad sobą zarzutów korupcyjnych ani też przykrych doświadczeń na ławie oskarżonych. Ciekawe czy choć czasem żałuje podjętej w przeszłości decyzji?

Źródło: http://www.theroyalforums.com

12 komentarzy :

 1. Postawiłaś ciekawe pytanie, ale jakoś nie wyobrażam sobie ich razem. Mathilde to klasa sama w sobie, a Cristina nie dorasta jej do pięt.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej a kto jeszcze z obecych krolow lub ksiazat czy ksiezniczek z europejskich rk byl łaczony przez media jako para? Wiem ze chyba willem i victoria, ale reszty nje kojarze? A wy cos pamietacie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi gdzieś świta plotka o Williamie z WB i Madeleine ze Szwecji, ale głowy nie dam...

   Usuń
  2. Tak, to byli William i Madeleine. Podobno Ela chciała ich wyswatać ;)

   Usuń
  3. To się jej nie udało :D I dobrze! ;)

   Usuń
 3. To prawda że Letizia zagrała w filmie anioła? :D /Lena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda, choć to dość pilnie strzeżona tajemnica. Film, jeśli w ogóle, jest bardzo trudno dostępny, zaś w sieci można znaleźć jedynie kilka słabych zdjęć. Będzie na ten temat notka w niedługiej przyszłości.;)

   Usuń
 4. Chyba vic byla łączona z albertem z monako.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cristina i Philippe? W życiu bym nie przypuszczała. Swoją drogą, ciekawe jak jedna decyzja wpływa na losy ludzi... oczywiście, jeśli rzeczywiście byli w sobie tak zakochani, jak mówiły media. Gdyby się pobrali, nie byłoby Mathilde, królowej Belgów, tylko Cristina, królowa Belgów; nie byłoby Elisabeth, Emmanuela, Gabriela ani Eleonor; nigdy nie usłyszelibyśmy o aferze korupcyjnej w Hiszpanii... prawdopodobnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. no proszę, nigdy nie słyszałam o tej historii, ale może i dobrze, że tak się stało... nie wyobrażam sobie teraz Cristiny w roli królowej Belgów.

  OdpowiedzUsuń
 7. świetny post poza tym uwielbiam twój blog prowadzisz go mega rzetelnie.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl