nowy1

sobota, 7 kwietnia 2018

Juan Carlos w szpitalu.

Dziś rano emerytowany Król został przyjęty do Kliniki Uniwersytetu Sanitas La Moraleja - prywatnego ośrodka zdrowia znajdującego się w północnej części Madrytu. Juan Carlos przejdzie operację zastąpienia protezy kolanowej wszczepionej 3 czerwca 2011r. Zabieg, zgodnie z oświadczeniem Pałacu z 14 marca, ma na celu przywrócenie większej sprawności ruchowej i zapewnienie stabilności. Być może emerytowany Król nie będzie musiał korzystać z laski. Jeśli po operacji nie wystąpią żadne komplikacje pacjent spędzi w szpitalu mniej więcej 5 dni. Jest więc spora szansa, że pojawią się jakieś zdjęcia RK z odwiedzin. Następnie przez miesiąc będzie wracał do zdrowia w domowym zaciszu. Do normalnej aktywności może powrócić po kolejnych 2-3 miesiącach. Oczywiście ze względu na wiek ten czas może ulec wydłużeniu.***

Tuż przed godziną 14 szpital wydał oficjalne oświadczenie dotyczące zabiegu jaki przeszedł Juan Carlos.

"Jego Wysokość Król Juan Carlos został przyjęty i zoperowany dziś rano w Szpitalu Uniwersyteckim Sanitas La Moraleja przez doktora Primitivo Gomez Cardero - specjalistę w dziedzinie ortopedii i traumatologii - oraz jego zespół, którzy zastąpili endoprotezę prawego kolana.
Operacja, która trwała 90 minut, przebiegła normalnie i jej rezultat jest w pełni zadowalający. Celem zabiegu było przywrócenie anatomicznego ustawienia oraz poprawienie stabilności i funkcji stawu kolanowego.
Don Juan Carlos pozostanie 24h na oddziale intensywnej opieki medycznej placówki w celu kontroli pooperacyjnej."


Źródło: https://www.hola.com/, https://www.semana.es/

2 komentarze :

  1. Na początku myślałam, że to coś poważnego, dopiero potem zorientowałam się, że chodzi o tą operację :) Oby szybko wrócił do zdrowia

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W pierwszej chwili miałam podobne wrażenie, ale hiszpańskie portale szybko wyprowadziły mnie z błędu.;) I dobrze, bo nie potrzeba Nam złych wieści.:)

      Usuń

Ronnie natalia-oreiro-pl