nowy1

środa, 18 kwietnia 2018

Nagrody Literackie.

Dziś Letizia wręczyła Nagrody w dziedzinie Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej "El Barco de Vapor" oraz "Gran Angular". Laury wręczane są przez Fundację SM o 1978r. i ich celem jest promowanie literatury dla najmłodszych, zamiłowania do czytania i rozpowszechnianie wartości ludzkich, społecznych, kulturalnych lub religijnych, które mają pomagać w budowaniu godnego świata. Przyznawane są co roku, a ich obecny budżet to 35 000 euro.

Warto skupić się na małym kawałku wystąpienia Królowej. Szkoda, że właśnie takie wystąpienia nie stają się viralami. Jakże piękne są słowa o córkach i tradycji czytania...

"To co najbardziej podoba mi się w dwóch nagrodzonych książkach to fakt, że moje córki je pokochały. Czytaliśmy je podczas Świąt Wielkanocnych i nie było sposobu, by się od nich oderwać przed ostatnią stroną. "Niewidzialna dziewczyna" Davida Pena "Puno" - Nagroda "El Barco de Vapor" - to historia dziewczyny, która chce robić dokładnie to samo co dzieci z jej plemienia. (...) Jest tak zabawna, tak czuła i tak wymowna, że zachęcam każdego, by przeznaczył być może jeden sobotni poranek na jej przeczytanie.
Zaś ten cytat pochodzi z ostatniego rozdziału książki nagrodzonej "Gran Angular": "Sądzę, że to zadanie nastolatków. Odkryj kim jesteś, Napisz biografię z własnym ciałem, pierwszym pocałunkiem, pierwszą eksplozją adrenaliny, pierwszym ciosem od życia. Zmapuj geografię swojego ciała. Przespaceruj się przez mapy pamięci, które tworzysz. Odkrywaj nowe drogi, mosty, tunele, dzięki którym radzimy sobie z samotnością bycia sobą. Nieszlachetna niewola. Anioł z wielkimi skrzydłami łańcuchów. Wskakuję w pustkę".


Jeśli chodzi o outfit: kombinezon od Hugo Boss, pantofle i torebka od Magrit i akwamarynowe kolczyki od Bvlgari. Stonowany look z delikatnym pazurem (niebieskie akcenty).


Źródło: http://www.casareal.es/, https://www.hola.com/, https://blogs.vanitatis.elconfidencial.com/, http://members5.boardhost.com/

5 komentarzy :

  1. Buty całkiem niezłe, a generalnie cała stylizacja bardzo ascetyczna, bardzo niezapadająca w pamięć

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne słowa Letizii,piękne książki i piękna inicjatywa promowania czytania.A stylizację idealnie już podsumowałaś "stonowany look z delikatnym pazurem ".Przez klasyczny strój i niebieskie dodatki będzie chyba jednym z moich ulubionych Letizii.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie lubię kombinezonów, ale ten mi się podoba.

    OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl