nowy1

sobota, 21 kwietnia 2018

Obiad w Pałacu + więcej...

Wczoraj w Pałacu Królewskim odbył się tradycyjny obiad organizowany przed ceremonią wręczenia Kastylijskiej Nagrody Literackiej im. Miguela Cervantesa. Spotkanie jest swoistym hołdem dla zwycięzcy - w tym roku nikaraguańskiego pisarza Sergio Ramireza. Para Królewska spotkała się najpierw z Laureatem i jego rodziną, a następnie wspólnie dołączyli do innych gości. 
Podczas swojego przemówienia Felipe powiedział:

"Nagroda Cervantesa, która podąża do Ameryki Łacińskiej i gloryfikuje uniwersalność naszej literatury, przypomina także o znaczeniu odwoływania się do tego co nas łączy przez granice. O tym, że kultura w języku hiszpańskim działa jak obejmująca więź, poszerzająca horyzonty, łącząca ludzi, którzy szukają tego co ich jednoczy pomimo różnic..."
Letizia wybrała komplet od Felipe Vareli, ten sam, który miała w zeszłym roku podczas komunii swojej młodszej córki. Do tego dobrała pantofle i torebkę od Magrit oraz brylantowe kolczyki.***

20 kwietnia zmarł w wieku 75 lat  Pedro Erquicia, gospodarz kolacji, podczas której podobno poznali się Felipe i Letizia. Więcej o tej historii tutaj <klik>. Był jednym z najbardziej znanych i docenianych dziennikarzy w Hiszpanii. Początek jego znajomości z Domem Królewskim datuje się od 1981r. i prośby o nagranie telewizyjnego wystąpienia Juana Carlosa podczas nieudanego zamachu  stanu zwanego 23-F. W styczniu 1998r. z okazji 30 urodzin ówczesnego Księcia Asturii  przeprowadził z nim szeroki wywiad dla TVE, zaś w listopadzie tego samego roku wyreżyserował i przedstawił specjalny program "Sofia, Królowa Hiszpanii: 60 lat życia". Ponadto zrealizował dwa filmy dokumentalne emitowane przez TVE w styczniu 2008r. z okazji 70 urodzin Juana Carlosa.


***

Dziś wieczorem Felipe pojawi się na meczu finałowym Pucharu Króla rozgrywanym pomiędzy FC Sevilla i FC Barcelona na Stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie. Ciekawe czy przypadkiem nie będziemy świadkami niespodzianki sprzed dwóch lat kiedy to zabrał na mecze piłkarskie swoje córki?:)


Źródło: http://www.casareal.es/, http://members5.boardhost.com/, https://www.hola.com/

5 komentarzy :

 1. Letizia bardzo ładnie wygląda w tym płaszczyku, ale chyba nieco lepiej wyglądała w nim rok temu, gdy miała związane włosy.
  Mam nadzieję, że Felipe zabierze którąś z córek dziś wieczorem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kreacja podobna do tej, którą nosiła księżna Kate na 90 urodzinach królowej, bardzo trudny do ogrania popielato-błękitny kolor i przesadzone koronkowe aplikacje. Ja jestem na nie:(

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie podoba się jeszcze bardziej niż rok temu ze względu na eleganckie,ale niebanalne w formie szpilki.

  OdpowiedzUsuń

Ronnie natalia-oreiro-pl